Ultra Low Watt Density (ULWD) Rezistans

Öncelikle herkese iyi günler. 36lt tabansız yemek taşıma kazanına rezistans takacağım. Ultra Low Watt Density tarzı bir rezistans kullanan var mı? Aliexpress’te buldum ama güvenilir mi bilmiyorum. Türkiye’de bu işi yapan firma var mı?

İsteğe göre rezistans yapanlar var ama hep maliyet. Elimde kafası dahil paslanmaz çelik 3000watt 28cm rezistans var eğer ilgini çekerse. Ben ısıer firmasından yaptırmıştım bunu. Kasım 2022 de 800 tl ye yapmışlardı. Şu an 2500 isterlerse şaşırmam. Normalde paslanmaz rezistanslar var sitelerde ama kafa kısımları pirinç. Yani ısınam bölüm paslanmaz ama diğer bölüm sarı malzeme. Oksitlenme yapar hemen yeşerir.

Isıer firmasını ara sor.

İlgini çekerse yazarsın.

Ben de yaptırmıştım. Kapa kısmı krom. Ama ısıtan kısım kararma yaptı. Bu normal mi bilmiyorum açıkçası.

Selam,
İlk kullandığım rezistansı ben de AE den almıştım. Bu 240v 5500w, 220v da 4500w civarı güç veriyor. Siz 36lt lik kazana monte edeceğiniz için uzunluğu 36cm’ den (yaklaşık kazan çapı) daha az olmalı.
Bu tarz rezistansları kullanmanız olası yanma veya karamelize olma gibi durumların önüne geçecektir. Uygun bulabilirseniz ULWD ya da en azından LWD olan tipleri tavsiye ederim.

Sanırım aynı ürünü sepete ekledim. Ev tesisatında kullanılabilir mi?

AliExpress’te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 227,24TL 3% İndirim | Tüm paslanmaz ULWD isıtma elemanı 1 "NPT Foldback dalgalanma dişli kaynaksız üçlü kelepçe geçme burç konut Homebrew su ısıtıcısı elektrikli bira

Bendeki bu.

2 Beğeni

Ev tesisatinda en fazla 3500w kullanilabilir, o da tesisatınız çok eski değilse, iyi durumdaysa. Bunu dimmer gibi bir cihazla birlikte 3500w (16 amper) geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz, hatta daha bile iyi olur. Hem ömürü uzar hem de ekstra ULWD :slight_smile: Olmuş olur.

Teşekkür ederim. PID sistemle kontrolü sağlayacağım. 3500watt olanı almam mantıklı o zaman. Teşekkür ederim.