Vinomarket Gazlandırma Seti

Bugün instagram sayfalarında reklamlarına denk geldim. Bildiğimiz soda yapma makinelerini gazlandırma ekipmanı olarak kullanılabileceği söyleniyor. Bildiğim kadarı ile böyle bir gazlandırma şekli biralarda olmuyor. Konuda daha uzman arkadaşlar da bilgilendirirse en azından bilinçsizce satın alma gerçekleşmez, diğer forum üyelerine de rehber olur.
Resimde gördüğüm cihaz buna benziyor:

Bu da Vinomarketin satışa koyduğu set:

Ürün linki:

1 Beğeni

Benimde gördüğümden beri anlamaya çalıştığım performansını merak ettiğim bir sistem… Geri dönüşü verimi nasıldır acaba? Detaylı bilgi gelse de aydınlansak.

Vinomarketten iki kere fıçı aldım. İkisinin de ball lock kilitlerinde sıkıntı çıktı. Hiç bir yardımları olmadı

2 Beğeni

Almanyada kullanılan su gazlandırma ürünü aslında. Sorun şurada kendine ait tek bir şişesi var. Sadece nunla gazlandırma yapılabiliyor. Zaten kullanımla ilgili açıklamadada bu şekilde belirtilmiş. Kısaca kendine gelen şişede gazlandırıp o şişeyi dolaba atıyosun. Yani fermantasyonu bitmiş tüm birayı gazlandırma gibi bir duruu yok.

Bu set soda gazlandırma amacı ile uzun yıllardır satışta. 2012 yılında olsak, euro ve usd bu kadar pahalı olmasa, keyif için alınabilir.
Yukarıda da yazıldığı gibi kendi şişesinde gazlıyorsunuz. Bunu sonra kendi şişeniz aktarabilirsiniz ama bu ne kadar verimli olur bilemiyorum. Sodanın gazı belirli bir süre bekleyince azalıyordu. Aktarabilseniz bile biraları kısa sürede tüketmeniz gerekecek.
İkinci sorun sadece 60 litre gazlandırabilmeniz ardından tekrar dolum yapılması gerekiyor.
Bu ürün daha çok kamp için, karavan için ideal.
veya çok küçük ölçekte üretip ara sıra tükettiğiniz biralar için.
Döviz bu kadar pahalı olmasa at kenara dursun, mutlaka kullanılır.
Ama bu ortamda ara sıra bir kaç bira gazlandırmak için çok lüks bir alışveriş olur.
Yine de maddi durumunuza karar verebilirsiniz.
Kesin olan nokta; fıçı sistemine alternatif değil.

3 Beğeni

Bir arkadaşımda olduğu için 2 yıl önce denemiştim kovada tortu çöksün diye +2 hafta dinlendirdiğim biramı tarife uygun şekilde gazlamıştım, hemen tükettim ama hiç şişede 1 ay dinlenen bira gibi olmamıştı keyif vermedi. Tabi kendi şişesinde dinlendirilir ise belki çok daha farklı sonuç elde edilebilir(belki işte).