Wayerman Pilsner Malt Değirmen Problemi?

Merhaba, elimde tam tahıl ekipmanının değirmeni mevcut, wayerman pilsner maltını kırmaya çalışıyorum ancak ne yaptıysam, değirmen maltı kavrayamıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı ? Nerdeyse 1.2mm den, 1.5mm ye kadar tüm aralıkları denedim.

Maltlar sertleşmiş olabilir bir iki tanesini dişinle kırmayı dene eğer zor kırılıyorsa ılık suyla maltları sprey le fısfısla 10 - 15 dakika kadar bekle ara ara da harmanla sonra değirmende dene, değirmen aralığını da kredi kartı genişliğinde yap muhtemel sebep bu olabilir kolay gelsin.

2 Beğeni

Merdaneler arasına maltların girmesini sağla. Bıçak kullanabilirsin. Bir kere aldımı üstü dolu kalmak şartıyla problemsiz çalışır.

4 Beğeni

Ara ara alıp, kesiyor zorla kırdım 6 kg maltı, iri taneli maltlarda bu şekilde oluyor. Thracian maltları daha ufak olması nedeni ile sıkıntı olmuyor.

1 Beğeni

Değirmenlerin aralığı çok kapalı veya boşluk paralel değildir. İki disk aralığını parmakla ortalarına bastırarak eşit şekilde ayarlamaya ve geriye dayandırmaya özen gösterin. Kolu çeyrek tur terse döndürüp sonra saat yönünde çevirmekte sonuç getirir, bir kez arasına aldıktan sonra sıkıntısız devam eder.