Yaz Sonu Wit_bier :)

Yazın içinde yapmaya vakit olmadı bari sonbahara yetişsin diyerek hafta içinde kaynatacağım.
Temini imkansız gibi görünen Seeds of Paradise konusunda destek veren arkadaşlara da teşekkür ederim :slight_smile: Reçeteyi araştırıp yazmaya çalıştım, eğer hatam var ise uyarıları dikkate alırım :blush:

OG (SG)1.050
FG (SG)1.012
EBC (Color)7.2
IBU (Bitterness)16.1
ABV (Alcohol)4.89%
Mash22.5 L
Sparge Volume12.97 L
Batch 24 L
Pilsner 2.400 41%
Wheat, Flaked 1.400 24%
Wheat Malt 1.000 17%
Oats, Flaked 350 6%
Rice Hulls 290 5%
Wheat Malt - Dark 200 3%
Candi Sugar - Clear 120 2%
Munich I 100 2%
5.860
Boil 60 min
HOPS
Saaz, Czech 40.000 g Boil 60 min
EXTRAS
Cardamom, Powder 4 g Boil 5 min
Lemon Peel, dried 13 g Boil 5 min
Seeds of Paradise 5 g Boil 5 min
Chamomile 5 g Boil 5 min
Coriander, seeds 34 g Boil 5 min
Orange Peel, Sweet 97 g Boil 5 min
MASH STEPS
Mash In 41 C / 20 min
Mash Step 1 50 C / 24 min
Mash Step 2 62 C / 25 min
Mash Step 3 67 C / 60 min
Mash Out 75 C / 10 min
Yeast Safale K-97
4 Beğeni

K97 ile yapmasan olmaz mı? Bi de wit olabildiğince açık renk olmalı diyor @menegin

1 Beğeni

Fermantis’in K-97 ile ilgili açıklamalarında wit’e uygun olduğunu okudum, bir de reçetelere bakarken bu maya ile wit reçetede görünce, ben de çok ortada olmama rağmen denemekten ne çıkar koskoca Fermantis yalan yazacak değil ya dedim. Ama inan bende kullanmasam mı diye düşünüp duruyorum. Wit’e sence hangi maya uyar, kesin elimde de yoktur :slight_smile:

Bence dark wheat ve Muniche gerek yok

2 Beğeni

Abi işte bendeki malt ekleme hastalığı, dark wheat’i biraz koyu renk verse mi diye koymuştum…çıkarıp wheat’i arttırabilirim…

Güzel bir wit maya ve pilsner, flaked buğday, extra olarak da flaked yulaf ve wheat malt ile hoş bir reçete olsun

1 Beğeni

Bu bira “ne kadar açık renkli bira yapabilirim” den doğmuş çeşit olduğu için mümkün olduğunca açık maltlar kullanmak taraftarıyım. Bazı wit reçetelerinde desktrin malt olarak 60L e kadar kullandıklarını görüyorum ama oran olarak çok düşük kalıyor. Ama tercih tabii ki.
Onun dışında büyüklerim “simple is the best” derler. Çok malt karıştırmamakta fayda var gibi.
Ben olsam malt tabanı olarak, pilsner, ham buğday, biraz normal buğday ve desktrin olarak da carapils tercih ederdim. Gerisi eklenti ve mayadan gelecek zaten.
Mayadan bahsetmişken k97 korkarım ki çok uygun değil.
Bir de bu kadar kademeye gerek var mı ki? 50, 65, 75 yeterli sanki. Alman buğday birası olsa neyse de, neyse çok müdahil oldum :slight_smile:
Bir de ben içmedim ama içenler çok beğenmişti, @Lacivert bir wit yapmıştı, portakalın kabuğu dışında suyunu da eklemişti. Bunu da düşünebilirsin.
Şimdiden kolay gelsin :beers:

10 Beğeni

Her ne kadar muz aromasını almasını beceremesemde bu yaz m21 ile yaptığım witlerden gayet memnunum ben.

2 Beğeni

m21 güzel maya da elimde yok, almaya üşendim, üşenmekten başka k-97 ile ilgili yabancı forumlarda bir den çok güzel yorum okuyunca, elimde yokken olabilecek en iyi maya, bu maya da iş görür ümidindeydim, Pazartesi ya m21 siparişi veririm ya da forum için kendimi feda eder k-97 ile yapar ve test etmek isteyenlere bir şişe yollarım :slight_smile:

1 Beğeni

Dark wheat, candy, munich’e gerek yok. Hatta ham bugday var yulaf bile şart değil ama zararı da olmaz. 34 gr kişniş bariz birşekilde fazla bence. Onu maksimum 10 grama indirmek lazım.

2 Beğeni

O kadar buğdayın arasında buna da gerek bence ama olsa da olur.

3 Beğeni

Bence de carapils gereksiz

2 Beğeni

Ben bunu american wheat beer de denedim. Sonuç güzeldi.

4 Beğeni

Sanırım carapils i kastediyorsun, olmayabilir tabiii, ben köpük dayanımı için kullanıyorum. Anlatmak istediğim maksimum 4 maltla işi bitirirdim.

1 Beğeni

Adamın yaratıcılığını öldürdünüz yine. Bunlar hep böyle @augurs

1 Beğeni

Her şeye evet deme alışkanlığı sorun yaratıyor işte…

1 Beğeni

Son noktayı koyayım; yaz bitmiş, havalar soğumuş. Şimdi yapsan kasıma anca içicen. Yağmurda witbier içilmez zaten. Hiç yapma sen bunu :smiley:

2 Beğeni

Sabah okurken gülümseme geldi, haftaya bomba gibi giriyorum :rofl: @Baltazar sanırım yaratıcılık oyununda şeflerden geçer oy alamadım eleme turuna kaldım sanırım :sweat_smile:, @EmrU yaz bitti ama ben pastırma yazına hazırlık yapıyorum :innocent:

3 Beğeni

Sen boşver, sıkıntıdan herkes konuları trollemeye başladı. Sonuçta yaptığın bira olur, Belgian Wit olmayabilir, ille stile uymak istiyorsan;

https://www.bjcp.org/beer-styles/16a-witbier/

bu adresi inceleyebilirsin. Yoksa konu dağılıp duruyor. Herkesin elbette kendisine göre görüşleri vardır, sen yine doğrusunu bulursun. Kolay gelsin.

3 Beğeni

İki gün önce kaynattım, tavsiyelere uyarak ufak bir değişiklik yaptım, son halini koyarım. Kovaya alırken tadına bakmayı unuttum :grimacing:. En çok maya konusunda git gel yaşadım, elimde m21 olsa kullanırdım, biraz satın almaya üşendim, biraz da web’de K-97 ile ilgili okuduklarımdan dolayı deneyip olabilecek sonucu görmek istedim. K-97’nin entrasan bir maya olduğunu düşünmeye başladım, bir gecemi bu maya ile ilgili paylaşımları ve bu maya ile yapılan wit reçetelerini araştırdım, bu mayanın wit maya olarak alternatif kullanımı var ve olumlu yorumlarda var. Sonuçta bu benim için bir öğrenim süreci. Yaşayarak öğrenmek en iyisi, bir sonraki wit biramı kesinlikle m21 veya başka bir maya ile yapıp deneyimleyeceğim :blush:

5 Beğeni