450 gr'lık Co2 Tüplerini Fıçıya Bağlama

Merhaba,

Evimin verandasına bir kegeratör sistemi kurmak niyetindeyim ama 19’luk cornelius fıçıdan arta kalanı da 5lt’lik mini fıçılara koyup, buzdolabından istediğim zaman çıkarıp bahçede, teknede kullanabilmek istiyorum. Koca Co2 tüplerini her gittiğim yere taşımak da efektif değil, malum. Anladığım kadarıyla 16 gr’lık Co2 kartuşları yeniden doldurma imkanı da yok fakat 450 gr’lık tüpleri, 100$ civarı bir parçayla büyük tüpten doldurabiliyoruz diye anlıyorum. Sorun şu ki, bu 450 gr’lıkların ağız yapıları da piyasadaki standart Co2 regülatörler ya da 5 lt’lik fıçılarda kullanılan mini regülatörlerle kullanıma uygun değil -ya da ben öyle gördüm-. Öğrenmek istediğim, piyasda 450’lik tüplere regülatör takmayı sağlayan bir ara parça olup olmadığı. Olabiliyorsa basınç altında fermentasyona uygun bir fermenter alıp, 19’luk ve 5’lik fıçılara gazlanmış olarak birayı transfer edip, 19’luğu bahçede eşle dostla gömerken -kış aylarında evde otururken de ulaşılabilir bir nokta olmuş olur- 5’liği de koluma takıp yüreğimin götürdüğü yere gitmek :slight_smile:

2 Beğeni

Ben seyyar bar projemde kullandığım 1 kg. tüp için mini regülatör ile arasına tornada özel bir parça yapmıştım. Tüp ve mini regülatörü tedarik ettiğinizde numuneler veya diş ölçüleri ile birlikte bir tornacıdan rica ederseniz rahatlıkla yapabilir. Yapacak kişi bulamazsanız paslaşabiliriz. İstanbuldayım.

7

8 Beğeni

Bu aparatı mini regülatörleri bağlamak için kullnabilirsiniz.

2 Beğeni

Cevap biraz gecikti, özür dilerim.
@ Piizman Çok teşekkür ederim ama sanıyorum @ Alpayc beyin önerdiği yöntem çok daha zahmetsiz olacak :slight_smile:

2 Beğeni