Aynı Şıra ile 7 Farklı Bira Denemesi

Bu arada güncellemeyi unuttuk maltı pale olarak değiştirdik daha uygun olacağını düşündük.

2 Beğeni

Bana da öyle geliyor ama ayrı ayrı tat profilleri görmekti birincil amacımız otlardan kaldı zaten bitince biralar birde karışık yaparız :slight_smile:

1 Beğeni
9 Beğeni

Bir sonraki video da tek seferde 7 farklı bira içimi olacak sanırım. :slight_smile:

7 Beğeni

Dün Hüll Melon’u denedim, gerçekten büyük hayal kırıklığı oldu. “Kavun ve olgun çilek ana aromalarına ek, tropik meyve, portakal ve vanilya aromaları” dan eser yok, düz acılık var. :expressionless:

5 Beğeni

Narin Alman otlarının açıklamalarında yazan aromalar American ve Yeni Dünya otlarından gelenlere göre yok hükmünde oluyorlar, misal Lenondrop, zaten alman biralarında da bu aromaları bu kadar yoğun istemiyor Almanlar, beklentileri düşük tutmak gerekiyordu bu 7 liden bu hoplarla, diğerleri çok daha güzel olmuştur eminim

5 Beğeni

Ben de Hüll Melon’u denedim evet aroma çok düşük ama böyle vanilyamsı ve kavundaki o yumuşak tatlılığı aldım bilmiyorum belki çok aradım içinde bulmuş olabilirim. Aroma kısmında atılan ot miktarını artırarak belki aromalara daha yaklaşılabilir mi bilmiyorum.

1 Beğeni

Bu arkadaşta Galaxy şerbetçioğlu ile yaptığımız bira aromalar gerçekten çok hoş , bir citra sevenler derneği üyesi olarak aroma profilini çok beğendim. Acılık tam kıvamında bıkmadan usanmadan içebileceğim bir bira :sweat_smile:

Karmaşık, yoğun, son derece ferah tropikal bir tat. Şeftali, narenciye, çarkıfelek meyveli bir karaktere sahiptir. Lezzetinin çoğu meyve aromasıdır. Böyle bir açıklaması var tam olarak da öyle bence.

8 Beğeni

@Durul Bunu da öğrenmiş oldum. Not edildi. :beers:

Ben de galaxy’i içtim bugün gerçekten hoş bir aroması var, Hüll Melon sonrası korkarak aldığım ilk yudumda “ooo” dedirtti. Citra kadar vurucu-baskın değil, mükemmel bir oranda. Şeftaliden sanıyorum, gelen o tatlılık çok çok hoş ve başlıngıçtan bitirişe devam ediyor, narenciye daha az baskın.
@Ehlikeyf evet acılık tam da olması yerde.
Citra tarzı hop alternatifi olarak kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. :beer:

11 Beğeni

Bu Mudo bardakları cidden çok güzel

1 Beğeni

Konu dağılmasın diye sormayayim sormayayim dedim ben de ama bardak demişken, bu bardağı nereden aldınız acaba? Sadece amazonda buldum ama yurtdisindan gelene kadar tuz buz olur diye korktum :slight_smile:

1 Beğeni

Ali expressten almıştım ben “can glass” diye geçiyordu, o kadar güzel ambalajlamışlardı ki kırılması mümkün değildi, sonra aynı şekilde iki bardak daha almıştım

1 Beğeni

Bana da aldı o bardaktan ama hala gönderecek :sweat_smile:

2 Beğeni

Burada yerel bir AVM de karşıma çıktı hemen aldım.

Umarım foto yardımcı olur, siz de bulursunuz nette aratarak. Mien-226 bu 380ml, bendeki 580di sanıyorum.
@Ehlikeyf haklısın valla, bir dahaki bira kolisi ile göndericem bu sefer :sweat_smile:

3 Beğeni

Bunların iki modeli vardı bana da @Pierreriviere Derviş göndermişti, 400 ml idi galiba, sağolsun ,”gönderdiklerinin” hakkı ödenemz, ben bilinçsizce sipariş ettiğimde 600 ml lik olanları geldi aliexpressten, ama 400 ml lükler çook daha mantıklıiçim anlamında.