Balkabağı Birası

Tabi balkabakları fırınlanıyorldiğim kadarıyl, @augurs bu fırınlama aşamasını bi tık uzatarak da elde edilebilinir mi acaba roasted tat ve aromalar

1 Beğeni

Neden olmasın :slight_smile: , fırınlarken bir tık uzun tutma ile ne olur deneyebilirim ya da son aşamaya geldiğinde ızgarayı açıp biraz bekletirim. Kabaklar çıkmaya başladı, Adapazarı kestane kabağı tercihim bizim buralara daha gelmedi, yurtdışı tariflerde ismini gördüğüm butternut squash’ı markette gördüm ve aldım ikisini birlikte eklerim diye düşünüyorum. Foruma da epeyce bir zaman giremedim, bu yaz nasıl geçti anlamadım, fecii yoğun, bir rapor bitmeden diğeri başladı ve her rapor tabiki acil, kafa dağıtmak için bira yapmak güzel oluyordu ama yapakacak vakit bile bu sene bulamıyorum…

3 Beğeni

Kabaklardan bahsederken fotoğraflarını da ekleyebilsek muhteşem olmaz mı? Bence hangi kabağı kullanması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayanlar da olabilir forumda (geçenlerde bir arkadaş bahsetmişti, kimliği bende saklı).

1 Beğeni

Abi seninfoto çekim kalite ve standartların ve bir de konuyu anlatım dilin ile yapma becerisinden yoksun biri olarak zorlar, ama denemekten ne çıkar, yarın bizim buraların yerel pazarına gideceğiz gelmiş ise alıp işim var yok demeden kaynatacağim, sonra çok geç oluyor.

2 Beğeni