Bira Bardaklarımız

Elbet hepimizin gönlünde taht kuran bardaklar vardır. Kimi bizde , kimi arkadaşımızda kimi vitrinlerde. Bu başlık altında çeşitleri, satış kanallarını, indirimleri vs paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Ayrıca foruma özel bir bardak projesi içinde yorumları alabiliriz :grinning:

22 Beğeni

Ben bu bardakları çok seviyorum ama henüz satılan bir yer bulamadım.

19 Beğeni

Benim arayıp bulamadığım stange denen kölsh bardakları: Piyasada benzer şekillilerde bardaklar var ama 50 cl. olması lazım. Şöyle bişi kendileri:

11 Beğeni

Bunlar can glass diye geçiyor. Aliexpresste var. Kırılmadan sorunsuz geciyor.

Lütfen seçim yapmama yardım et!
TRY 58.28 50%OFF | 570ml İskandinav Minimalist cam bardak şeffaf içme gereçler payet ile süt bira kola suyu soğuk içecek bardakları el yapımı ayarlayabilirsiniz
https://a.aliexpress.com/_uuyOhQ

7 Beğeni

Türk İşi Stange 225 ml

her nekadar 25 ml fazla olsada fikir verir gibi :slight_smile:

1 Beğeni

25 ml fazla mı 345 ml az mı?

En yakın şu varmış ama o da bitmiş sanki.

4 Beğeni

Stange 200 ml ya, o yüzden dedim. İnce Rakı bardakları iş görür bence.

1 Beğeni

Çok pardon…
Çok haklısınız ben yanlış yerden gittim.
Hep bu @FAtE yüzünden.

1 Beğeni

Evet Kölsh stange’ları rakı bardağına oransal olarak benziyor ama hacim 500 ml. Piyasada bu cam inceliğinde, oranda silindir bardaklar kokteyl bardağı diye satılıyordu ama şimdi nedense artık bulamıyorum.

Belkide ben yanlış biliyorum. 200 ml olmasının sebebi, hızlı içilsin ve bittiği gibi doldurulsun. Ek olarak, güneşte çok kalmaya gelmemesi de isteniyor. O yüzden bu şekilde bir bardak kullanıyorlar.

Ama İnternet bilgi çöplüğü, yanılıyor da olabilirim. :slight_smile:

4 Beğeni

Benim bildiğim de bu şekilde

2 Beğeni

Ben aliexpresten aldım, ama bunların 400 ml olanlarının cam kaliteleri daha güzel, kullanını da keza

2 Beğeni

İthal biraları 20-30 tllere mekanlarda içebildiğimiz zamanlarda kışın en severek içtiğim bira gulden draaktı. Çünkü inanılmaz güzel bir bardağı var. Israrla satın almak istedim ama satmadılar. Sonra bir şekilde bardak yer değiştirmiş :smiley:

12 Beğeni

Şimdilik 10 farklı bira bardağım var, takasa açığım…

10 Beğeni

Sende bundan yokmu? Ne büyük kayıp. Birine hepsi olarak takas teklifimi iletiyorum.

11 Beğeni

Benim en sevdiklerimden biri o fotodaki mikeller in 200 lük bardağı, fıçıda tadarken çok iyi oluyor.

@menegin abi 6 tane var, eğer yoksa sana göndereceğim ilk kargoda yollayayım

2 Beğeni

Abi ondan var ama şarap kadehi olarak kullanıyoruz genelde.

Var bende de, çok teşekkürler :pray:

1 Beğeni

Favori bardağım tabii ki Teku.

resim

13 Beğeni