Bira Fotoğraflarımız

Kapalı fermentasyon kovamızın yarısını bize kullandırtmak istemeyen dıjj güşşlerin uydurmasıdır, oksidasyon lobisinin işidir…

5 Beğeni

Onun için artık hava kilidi kullanmayı bıraktım. Mayalama kabını %80’den fazla doldurmasam bile. Taşma hortumu en güvenlisi.

1 Beğeni

Vaw :star_struck: buna limit aşımı denmez, bu başka bir şey :smiley:

Kolsch 2565

Yaklasik 2 haftadir 1 derecede ancak en berrak biram degil. Saniyorum daha beklemesi lazim. Kopuk cabuk gidiyor. Bugday mi eklemeli?

16 Beğeni

Tarifinizi paylaşabilir misiniz? Çok güzel görünüyor elinize sağlık

1 Beğeni

Teşekkürler, daha önce forumda paylaşmıştım. Reçete aşağıdaki gibi oldu;

5 Beğeni

50 derecede 10 dk bekledigi icin kopuk dayanimini beklentimin altinda kaldi. 63 C 45 dk, 72 C 30 dk, 75 C de 10 dk olarak deneyecegim bir sonraki sefer.

Ancak rengin daha acik sari olmasini bekliyordum :thinking:

1 Beğeni

26 Beğeni

İlk yaptığım cream ale

24 Beğeni

Bardak farklı ama içi Kölsch…

Danteli de ekleyeyim madem :slight_smile:

27 Beğeni

Test açılışı 15 günde grumpy Old Bugger Pils

13 Beğeni

Bir nitro değil ama taze taze kraftmaster…

27 Beğeni

buram buram çikolata tadı aldığım enfes bir bira

5 Beğeni

“Bizden kimse içmedi” diye düşünürken senin doğrudan bizden olduğunu unutmuşum :slight_smile:

3 Beğeni

Cascade APA, uzun zaman sonra ilk yaptığım biraydı kendisi, 1 ayda tadı da tam oturdu, yazın olsa yazın da gider sanırım.

15 Beğeni

Eğer bu SMaSh cascade ise 4. Günde tamamen oturuyor

2 Beğeni

4 günde açıyorsanız çok yazık ediyorsunuz biranıza…

7 Beğeni

İçinde %10 Münih maltı olan ve şot miktarı ve zamanlamaları farklı bir varyasyonu diyebilirim :blush: 2. Haftaya kadar bariz bir tuz tadı vardı, özellikle bitiminde. Ama sonrasında tadı oldukça güzelleşti.

3 Beğeni

Biraburada stout’a nitroyu bastım krema köpük süper oldu ilk denemem tam gazlanma için sanırım biraz daha beklemeliyim…

15 Beğeni

Ege Malt. Test kiti misafir pilsener. Çok beğendim, gayet başarılı oldu. Keyifle,zevkle içilecek bira. Şerefe :beers:

17 Beğeni