CASino RYeALE (Rye-PA)

Bugün Kaynadı;…ve 1+1 bira zamanı


17 Beğeni

Şimdiden elinize sağlık, sıradışı bir bira daha şişelenmek için olmaya başlamış. Bu kadar şerbetçi otu ile damakta nasıl bir his bırakır diye düşünmeden insan duramıyor :slight_smile: Daha 3-5 kaynatma yapmış biri için her farklı tarifi gördüğümde mantıksız bir kaynatma açlığı hissediyorum :joy: Şimdi de çavdar’ı hangi reçeteme nasıl ekleyebilirim diye bakmaya başladım, üstelik tam da tüm malzeme alım listemi hazırlamışken :see_no_evil:

3 Beğeni

ben çok başarılı değilim bu konuda aslında, genelde otta cimrilik yapardım, bu sefer elimi korkak alıştırmayayım dedim. Çavdarı genel olarak seviyorum ama burada kullanma amacım mayanın sindiriminin çok yüksek oluşu, çavdar gövdeyi çok yükseltiyor. Aslında mayşeleme kademesinin yüksek oluşunun nedeni de yüksek fg. Dün ortamdan dolayı çok detaya girmeyi canım istemedi, yoksa ayrıntılı yazacaktım. Umudum o ki f/p ile güzel bira çıkması.

3 Beğeni

Bekleyince otlu bira güzel olur muymuş? Her aşaması bir başka güzel. Bunda aromazyme kullanmıştım, onun etkisi de olabilir.

6 Beğeni

Yummy :boom: afiyet olsun.
Ama bira sonrası bisiklet kullanmayalım, o arka plandaki düşündüğüm şey ise :rofl:. (Kask gibi geldi bana, olmayablir de :kissing_closed_eyes:, rengine bayıldım)

1 Beğeni