DİY Stir Plate Karıştırıcı

Youtube’ta izlediğim bir video üzerine elimdeki malzemlerle bir sistem kurdum. Şu an için sonuç fena değil gibi. İlk denemeden sonra duruma göre bir potansiyometre ekliyerek hız ayarı da yapabilirim. Erlen spariş edeceğim. Ayaklarımda çıkmış kusura bakmayın :slight_smile:

1- PC egsoz fanı
2- 12 volt adaptör
3- Plastik saklama kabı
4- Manyetik balık
5- Neodyum Mıklatıs (8x1mm 24 adet)
6- Japon yapıştırıcı

Toplam: 150 TL. Civarı

11 Beğeni

Elinize sağlık,

Ben fanın kanatlarını kırmıştım sarsıntı yapmasın diye, bir de hız ayarı şart, erlende yoğun sıvılarla çalışırken cihazı başlattığınızda yüksek hızda balığın kaçma olasılığı yüksek.

Bol mayalar diliyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Erlen henüz gelmedi normal kavanoz denedim balık kaçtı ama sebebi muhtemelen kavanozun dibinin yukarı doğru bombeli olması. Elimde potansiyometre var bugün deneyeceğim. Kanatları keserek yaptım önce ama daha fazla balans yaptı :slight_smile: zımpara vs. Ne yaptıysam olmadı. Belki fanla ilişkilidir.

2 Beğeni

Bende kanatlarını kırmıştım ama belli süre çalışıp ısınma yaptıktan sonra silikon eriyor ve mıknatıslar dağılıyordu.
Soğuk tutmak önemli

1 Beğeni

Ben silikon kullanmadım. Japon yapıştırıcı + karbonat. Bu ikili yoğun suyun altında kalmadığı sürece sorun yaratmayacaktır.

5 Beğeni

aha bu yaşımda yeni bişey daha öğrendim. beton gibi oluyormuş.

3 Beğeni

Güzel çalışıyor ama aşırı ses yapıyor. Balık zemine çarpıyor. Gece nasıl uyucaz bakalım. Hanım evden atmada bari. Al mayanıda git bankta yat diye :slight_smile:

Manyetik balığın her iki tarafına o-ring conta takın, ses gidecektir…:+1:

1 Beğeni