En Son Ne Aldık?

Peki tüplerin basınç dayanımları farklı ise?

1 Beğeni

Tüplerin testleri yapılıyor sonuçta, bir sorun olacağını zannetmiyorum.

1 Beğeni

400 gramlık tüpü kaça dolduruyorsun?

2 Beğeni

Yaparız bi şeyler, maksat ayağın alışsın, sen yabancı değilsin :laughing:

1 Beğeni

Bugün kavuştuk en nihayetinde :slight_smile:

6 Beğeni

Ay yoksa biri bana mı?

1 Beğeni

Maalesef, ben almıştım birini.

1 Beğeni

Hay bin kunduz diyorum.
Hayal kırıklığı olmadı desem samimiyetimden kaybedeceğim…

1 Beğeni

İmece yaptık, neden katılmadın?

1 Beğeni

Hiç haberim yok.
Düşünürsünüz sanmıştım.
:stuck_out_tongue:

1 Beğeni

16gr ufak tüpleri dolduran aparat aradım o kadar. Bulamadım. Sizin aldığınız uygun mu acaba? :thinking:

Kartuşlardan bahsediyorsun sanırım, onlara uygun değil.

Aynen. Uyumlu bir alet bulacam ya da yaptıracağım.

Aradığınız kartuş [bunun gibi](Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 381,50TL 24%OFF | Refillable Co2 Cartridge Fast Charging for 8g 12g 16g Recycle Cylinder Riding Cycling Fill Fitting Disconnect Inflation Adapter https://a.aliexpress.com/_EQSyhcl) birşey miydi acaba?

1 Beğeni

Bu ara bağlantı gibi. Bunun bir tarafı büyük tüplere bağlanıyor. Bu bir sibop gibi devamı olan parçanın da olması gerek. Bir ara tam takım buldum regülatörü bile vardı doğru değeri basmak için fakat ürün satıştan kaldırıldı aynısını da bulamadım. Tekrardan satışa açılsa bile 1200 lira vermem o ayrı bir konu aslında :blush:

1 Beğeni

Benim küçük tüp bitti, ben kendi aparatımı alıp gelsem indirim var mı :slight_smile:
Zihni sinir projesi 1 - Aklıma geldi acaba küçük tüpe co2 ve azot gazının karışımını yapabilirmiyiz??

Amanın.
Zorlamaya hiç gerek yok, basıncın şakası olmaz.

1 Beğeni

Dikkatli olunca, bir de eldiven ile önlem alınca, basınç bir şey yapmaz diye dşünüyorum, tüpün alacağı basıncın bir kısmını co2 basıp, sonra tüp değiştirip azot ile karma bir tüp yapamazmıyız acaba diye düşüncelere daldım, dedim ya zihni sinir proje#1 :slight_smile:

1 Beğeni

Ben sana hortumu vereyim, sen evde dene istersen :wink:

Deneyeceğim zaten, sıkıntı yok, basınç olan tüpten boş tüpe fizik kuralı gereği gaz akışı olurken boş küçük tüpü %60 doldurup daha sonra kalan borşluğu azot tüpünden de %30-40 gibi bir miktar basamazmıyız acaba? Benim kablo üzerinde basılan tüpteki basıncı görmek için hidrometre var, onun ile kontrollü dolum olur diye düşündüm ama…elbet deneyeceğim :slight_smile: