En Son Ne Aldık?

Abi merhaba.

Bildiğimiz pil takılmıyor mu bu cihaza? Kablosuz şarjın bana avantajı ne olacak?

RAPT Pill Bataryası Wifi kullanılırken 5 ay dayanabilir. Bluetooth kullanımında batarya 2 yıla varan süre dayanabilir. RAPT Pill USB-C tipi kablo ve şarj cihazlarıyla uyumludur.

Bence o kadar para verip şarj aleti almaya gerek yok. Eğer normal pil ile çalışıyorsa takıp geçerim. Wifi ile 5 ay diyor. Bluetooth ile 2 yıl.

Siz nereden almıştınız?

Aliexpress ama başka bir mağazadan, kendi sitesindeki rakama göre %40 indirim vardı, bir de bu ürünü hem pilli hem pilsiz satıyorlardı. Kalem pil olmaz (diye biliyorum), ama sarj edilir pili rahat bulursunuz. Kablosuz stand’ın avantajı kalibrasyon yaptıktan sonra pili şarj etmek için açıp tekrar kalibre etmeye gerek yok, bir kez kalibre etmek yetiyor. Cihazı wifi’a bağlamanızı öneririm, evdeki wifi’a bağlanınca evde olmasanız da takip edebilirsiniz. Ben grainfather’ı kullanıyorum, oraya da bağlayınca eğlenceli oldu. Pil gerçekten uzun dayanırken almaya gerek var mı derseniz, takip edin, indirim zamanında oldukça hesaplı bir şekilde alabilirsiniz. Bu arada ben bu şekilde jarj etmiyorum ama stand kablosuz olarak telefonu da sarj ediyordu :slight_smile:

3 Beğeni

Tek fark bu ürün basınç altı fermantasyonda da kullanılıyor(muş), imece usulü olanda bu şans yok malesef.
Birde benim şansıma mı bilmem ama imecede şarj sorunum var, çabuk bitiyor pil, şarj soketi de içeride kalıyor, şarj için çıkarınca yeniden kalibrasyon can sıkıyor. Bir çözüm bulacağım müsait olunca.

1 Beğeni

Hocam bunun 18650 denen ayrı bir pili var normal kalem pil diye bildiğimiz AA yada AAA pillerle çalışmıyor yani. AliExpress de ürünü pille birlikte satmıyorlar bildiğim kadarıyla, o pili ayrı tedarik etmeniz gerek. @augurs unda dediği gibi kablosuz şarj setini 2 yönden tavsiye ederim. 1 ürünü sadece WiFi özelliği ile kullanacaksanız şarjı Bluetooth özelliğine göre daha az gidiyor (Bluetooth ile kullanmak için yukarıdaki Temperature Controller’ı da almak gerekiyor). 2 ürünü her kablo ile şarj etmeniz gerektiğinde kapağını açmanız gerekiyor bu da hem kabilrasyonun yenilenmesi anlamına geliyor. Ayrıca aç-kapa aç-kapa kapaktaki o-ring ler zamanla deforme oluyor belirli bir süre sonra o-ring leri değiştirmek gerekiyor, ürünün içine mayşe kaçmaması için.

2 Beğeni

@augurs aldım abi. Hadi hayırlısı.

2 Beğeni

Bence pişman olmazsın, zaten bu hobiye bir kez girdikten sonra artık para harcamaya üzülmeyi bırakıyorsun :slight_smile: Pili @Semiconductor15 un dediği gibi 18650 olarak alışveriş sitelerinde aratınca çok rahat buluyorsun. Yakında bir sonraki indirimlerde ne alırımı planlamaya başlarsın :slight_smile:

3 Beğeni

İmece usulu aldığımız cihaz, gerçekten çok hesaplı, çalışıyor mu evet iş görüyor ama bendekinde de şarj ve uyandırma sorunu var. Bir şekiilde şarj bitmese bile alet beklerken kapanıyor, uyandıramıyorum ve her seferinde tekrar kapağı aç, pili şarj et kalibre et ile devam ediyorum, bunun haricinde kovaya koyduğumda çalışmada ve ölçümde gayet başarılı.

1 Beğeni

Uyanmada sorun yok bende, kovaya atınca 10-15 dakika sonra sinyali göndermeye başlıyor.

1 sene kadar önce baya aramıştım ama türkiye’ye satış yoktu, şimdi olduğunu görmek güzel
Temp controller fiş ucu EU uyumlu göremedim?

EU uyumlu fiş AliExpress de bu linkte renkler sekmesini seçerseniz en son çıkan seçenek EU tipi fiş.

1 Beğeni

Hıı hıı, kargo ücreti yok! Yersen :sweat_smile:
Hemde ilk fiyatta pil de var

:sweat_smile:

order

10 Beğeni

Linkini atar mısın ucuz olanın. Arıyorum ama o fiyatta bir ürün çıkmıyor kegland storeda.

Ayrıca ucuz olanda adrese gönderilemiyor yazıyor. Parasını alsın göndersin çokta mühim değil. Kargo ücreti alsada alacaktım zaten. Olay alabilmek yada alamamakta sadece.

Bende onu diyorum zaten. Aslında kargo ücreti alıyor ama gönderiyor.
“Bedava” peynir kapanında olur :slight_smile:

Bulan veya bilen kaliteli ve uzun ömürlü 18650 pil linki ile yeşillendirsin lütfen.

2 Beğeni

Elimde fazladan piller olması gerekiyor isterseniz bakıp gönderebilirim.
Ama almak isterseniz mAh daha yüksek olanları tercih edebilirsiniz.

Panasonic NCR18650B 3.7V 3400mAh Li-ion Şarj Edilebilir Pil : Amazon.com.tr: Elektronik

2 Beğeni

İşte hizmet diye buna derim.

1 Beğeni

Çok teşekkürler herkese. Pili gelmeden sipariş edeyim.

Migrosta indirimde görünce bünyedeki kaşıntı hortladı birden :sweat_smile: Elbet bir birada kullanırım diye düşündüm

6 Beğeni