Fermantasyon İçin Buzdolabı Önerisi

hanım faktörü yani :stuck_out_tongue:

Gerekmiyor, hatta soğutmamak daha bile iyi denilebilir. Ancak @Apo_Cinar mevcut dolaba delerek zarar vermek istemediği için hepsini dolaba sığdırmıştır.

1 Beğeni

Ben dolabimi aldım bu arada uğur derin dondurucu ikinci el joker özelliği yok termostatla denemeler yapıyorum şuan için sorun gozukmuyor

1 Beğeni

Ofis tipi ya da tezgah altı olarak adlandırılan dolapların motorları altta olduğu için kovalar sığmayıp dışarı taşıyor ve kapağın kapanmasını engelliyor.Yukarı kaldırsanız yukardan kurtarmıyor. Ben mevcut dolabımın kapağını, üst tablayı ve raflarını söktüm. Kovayı koyup dışarı doğru ne kadarlık bir mesafeye ihtiyacım olduğunu ölçtüm. Yapı markete giderek yanılmıyorsam 10 cm genişliğinde tahtayı dolabın ölçülerine göre kestirdim ve resimde görüldüğü gibi bir çerçeve yaptım. Bu bana dışarı doğru fazladan hacim kazandırdı. Önce kapağı tekrar bu çerçeveye tutturmayı düşündüm ama sonra kapak yerine yalıtım için kullanılan strofor paneli yine çerçeveye denkgelecek şekilde kestim. Zaten 20 derecede olacağı için ufak tefek kaçaklar sorun olmuyor. Butikten aldığım termostatlı prizle kullanıyorum. Bu şekilde Antalya sıcağında onlarca kit kurdum ve hiç sorun yaşamadım. En zahmetsiz bu emin olun.

buradaki gibi

7 Beğeni

Peki ahşap ğarçayı montajını yaptık diyelim onun üzerinede kapısını monte ettik. Kapak ahşaba yapışıp kapanıyormu

Ben kapağı monte etmedim. Ahşap kısmın dışa bakan kenarına bu banttan taktım. Pembe renkli strafor köpük levhayı da kapak niyetine kullanıyorum. Bant sayesinde sızdırmazlık sağlıyorum.

İlla kapağı kullanacaksanız arkas yapışkanlı manyetik bantlardan kullanabilirsiniz.