Fermzilla Allrounder Fermantasyon Kovası

Evet bende fermzilla var. İlk etapta kovaya göre çok zahmetli ama olayı kavrayınca ve düzeni oturtunca her şey yerli yerine oturuyor. Önce ben kovayı aldım bir hevesle az çok araştırma yapıp, sonra baktım böyle olmayacak co2 regülatörü aldım, akabinde kovayla dolum çubuğu basınca dayanıklı değildi, basınçlı şişe dolum çubuğu aldım. Efesten 10 kg lık co2 tüpü aldım ömrüm boyunca yeter diye düşünüyorum :smile: Şöyle, fermantasyon sürem hızlandı, berraklık arttı. Basınç altında şişelediğim için sadece 15 gün dinlendiriyorum hasadı. Birde gördüğüm için içindeki olayları ne durumda hangi aşamadayım daha bir fikir sahibi oluyorum. Kovayı da boş geçmedim bu arada onunla da elma sirkesi yapıyorum :smiley:

6 Beğeni

Ben de kullanıyorum fermzilla, basınç altında fermentasyon için almıştım, denemek için fıçıda basınç altında fermentasyon yapın öncelkle çünkü büyük bir yatırım oldu maalesef.severseniz fermzillaya geçersnizi.
kullanımı kolay, az yer kaplıyor ve fıçı gibi de kullanabilirsiniz.

3 Beğeni

Bu ürünü yurtdışından bir arkadaş arabası ile gelirken getirebilirse almak gibi bir düşüncem var, Türkiye’de aşırı pahalı satılıyor, fırsat olur ise ancak bu şekilde alırım, kısmet :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle, aldıktan sonra anlıyorsun ne kadar büyük bir yatırım gerektirdiğini :joy: Ben az biraz araştırıp almıştım ama sonraki süreçte kullanabilmem adına sürekli güncellemem gerekti. Şu var tabii, bence hak ediyor ve süreci güzelleştiriyor. Tabii bu benim fikrim

1 Beğeni

Eğer yurt dışından almak gibi bir durumunuz söz konusu ise bir kaç modeli mevcut. 2 kademeli olan . Resimde paylaştım. Bu çok daha güzel sonuçlar elde etmek adına bir yatırım olabilir. Türkiyede pek kullanan olmadığı için biraz kısır bir konu. Bizler birbirimiz ile paylaşımlarda bulunarak hortlatmamız temennisi ile saygılar.

5 Beğeni