GAMSız Beyaz Amerikan

Pure haline getirmeden kayısı ve ananası doğrudan mı attın o zaman? Bez içinde falan ama değil mi? Rengi çok iyi görünüyor bardakta. Denemek isterim reçeteyi ama bu kadar otu bulamama ihtimalim yüksek. :pensive:

Brewersfriend’de var mı bu tarif?

Edit: Sadece otları değil, extras altındaki bir çok şeyi bulmak dahi zor gibi ya. Su katkıları için bu malzemeler ne kadar etki ediyor, nereden buluruz gibi sorularım da var :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Şu an içiyoruz, kayısı olan bu. Kayısıyı yazın bahçeden toplayıp dondurucuya atmıştım. Sadece çekirdeklerini çıkartmıştım. 1 kg kadar donmuş kayısıyı fermentere aldıktan sonra hop stand yaparken 80 ⁰C lik sıcak mayşeden 2 litre kadar alıp çözülmesini sağladım. Sonrası normal süreç. Ben o kayısıyı toplarken, ananasın suyunu dondururken bunu plânlamıştım. 1 fıçıyı bitirdik az önce :slight_smile: yorumu içenler yapsın.

8 Beğeni

Çok güzeldi.
Eline sağlık.
Bayıldım.
Kıskanıyorum.

3 Beğeni

Kesin çok güzeldi.
Eline sağlık
Aklımız kaldı ( :nazar_amulet: )
Yapanın yanında ayrıcana içenleri de kıskandık :yum: :sweat_smile: :sweat_smile:

2 Beğeni

Bira çok güzeldi öyle ki buluşmada gece yarısı kalkıp fıçıları değiştirdi(k)m kayısı tadı gayet iyi geliyordu onun dışında Antakya baharatçılar çarşısında gezerken aldığım kokular çok net alınıyordu bu birada, muskat da eklemiş @menengin ben reçeteye bakmamıştım ama onun tadını da aldım. Yapana,gelene, gelmeyene, içene, içmeyene teşekkür ve selamlar :vulcan_salute:t3::beers:

6 Beğeni

Gelmeyene selam demek…
Peki Apo efendi… Öyle olsun.
@Msk belli ki sana laf çakıyor… Senin de diyecek bir iki şeyin olur sanırım.

4 Beğeni

Kavgada denmez, rezillik resmen

2 Beğeni

Zaten bu @Apo_Cinar hepimizin canina okudu. Iyi ki gelmemissin. Arkadas bi insan evladi 10 saniyeden fazla ara vermeden 24 saat konusur mu ya? Hayir, Kapadokya’dan biliyorum, uykusunda da konusuyor adam.

7 Beğeni

Ananaslı olan hızlı gazlandırmayla ikinci gününde…

5 Beğeni

Bu birayı begendim ben tek sıkıntı az olmasi ve aramızda yedek bardak dolduranlardi. Eline sağlık @menegin .
Diger su koyunca beyazlayan şey icin extra tebrik ediyorum, ayarini bilemeyip biraz sacmalamis da olabilirim affola.

7 Beğeni