Hangi arıtma cihazı?

Bir akşam üzeri çalan telefonu cevapladığımda firma yeniden filtrelerimin değişim zamanının geldiğini randevu için tarih oluşturmak istediğini belirtti. Fiyatını sorduğumda 2800 tl diyince hayırlı işler diyerek kapattım.

Daha önceden buraya ve kendi zihnime bıraktığım not geldi birden aklıma;

Ufak bir google search sonrası onaylı belgelere sahip olduğunu belirten bir yerli üreticiden 529 liraya gerekli malzemeler 1 adet fazladan alkali filtresi ile birlikte hızlı bir şekilde tedarik edildi.

Eski halinde 6 aşamalıydı.

İçerisinden oldukça güzel bir kullanma kılavuzu çıktı. Dipnotumun ne kadar doğru olduğunu görüp bu filtrelere ek bir su deposu, dağıtıcı, atık hattına takılan parça ve bir kaç metre hortum ile birlikte bir de musluk bağlantısı ile işi kendiniz yapabilirsiniz, en azından işleyiş şeklini kavrayabilirsiniz diyerek kılavuzu buraya bırakıyorum.

İş bitince 7 aşamalı hale dönen arıtmamız hazırdır.

Not: Fotoğraflarda markayı özellikle kapattım. Bende filtre yıkama, depo doldur boşalt işlemleri daha fazla yapılmasına rağmen bulanık gelen su sebepli çok fazla su israf edildi. Firma bu bulanıklığın mineral filtrelerinden kaynaklı olduğunu, bir kaç güne geçmezse değişim yapacaklarını belirtti ama suyun güvenle içilebilir hale gelmesi 5-6 günü buldu, o sebeple kimseye kefil olmak istemem. Paylaşımdaki amaç kimsenin reklamını yapmak değil, maksat uygulama mantığı anlaşılsın.

7 Beğeni