Hominigırtlak Lezzetler

Eline sağlık.
Bende madem finalde yine dondurucuya girecek makineye neden para vereyim diyenlerdenim
Karışımı hazırla borcamda buzluğa koy, 2-3 saatte bir rondo ile karıştır şeklinde yapıyorum ama tabi makine kadar da pratik değil. Hem sürekli karıştırma olayı, hem de adam gibi kıvamlanması 1.5 gün rahat sürüyor.

3 Beğeni

Ellerinize sağlık, ev yapımı dondurma çok lezzetli oluyor, ama bir yerden sonra harcanam zaman ve emeğin karşısında alınan nihai ürünün azlığı ve çabuk bitmesi ve asıl buzlukta dondurucunun çok yer kaplaması ve her seferinde buzlukta yer açmak için zorlanma neticesi bir kaç yıl sonra bir daha ya uğraşılmıyor ya da çok az yapılıyor. Evde böyle lezzetler yapıldığını unutmuş gitmişiz :slight_smile: , En son ne zaman yaptık hatırlamıyorum bile…zaten şu anda yapmayı denesek bile buzlukta bizimkinin dondurucusunu koyacak yer yok. Kesin iyi sahlep vardır sende, marketlerde satılan piyasa işi değil de daha kaliteli sahlep ile harika oluyor. Bir de hazır almış yapıyorsun sorbe denemeni tavsiye ederim, hem pratik hem de lezzetli oluyor.

2 Beğeni

Haklısın ama kompakt makine ve tencere gibi düşün. Öbür türlü çok uğraştırıyor. Şimdi 2 litre sütle yapmaya başladım, yarısını sade yarısını istediğim tür. İlk sadeyi yapıp kaplara koyar koymaz ikinciyi çeviriyorum. Zamanla değişik yöntemler gelişir nasılsa.

Evde iki dondurucu şart ve var, hatta ekstra garajda da var :see_no_evil:

2 Beğeni

Tok açın halinden anlamaz

2 Beğeni

onu sen bide ADANADA yicen :smiley:

1 Beğeni

Bizdeki ürün için gerçekten ayrı bir buzluk şart :sweat_smile:, yok abi bu iş her ne olursa olsun hem emek hem de buzlukta boş alan istiyor, ahhh abi senin gibi genç olmak vardı :nazar_amulet:

2 Beğeni

Ben bir ara adres almıştım senden sanki ve hala kargo yapamadım, bu yaz feci derece sıcak ve feci derecede olmadığı kadar yoğunum, anlamadım üzerimdeki iş baskısını, bitmedi benim raporlar, her gördüğümde aklıma geliyorsun :frowning: Sorry

1 Beğeni

20 kg lık mı bu ürün :slight_smile:
Yüksekliği, çapı kaç ve hangi marka bu?

Patlıcan kebabını mı?

1 Beğeni

kitchenaid’in aparatı, hangi dolabın içinde tozlandığını bilmiyorum ama 25-30 cm civarındadır.

Uzun zamandır bira yapamayınca bir şeyleri fermente etme ihtiyacımı patates ile gidereyim dedim…

Patatesler taze olduğu için kabuğuyla doğrayıp suda beklettim (2-3 saat) süzdüm ve bir kavanoza koydum. Üzerini kapatacak kadar %3 tuzlu su ekledim ve kapatıp bir hafta beklemeye aldım. Bu sırada laktik asidin patateslerimi muhteşem bir lezzet abidesi haline getireceğini ümit ediyorum. Gelişmeleri paylaşırım…

7 Beğeni

Bu insanlar ne yapmaya çalışmaktadır?

3 Beğeni

abi bunu aşırı merak ediyorum unutma bizi :sweat_smile:

1 Beğeni

Patates turşusu mu olcak abi bu :slight_smile:

2 Beğeni

Hepimiz bu cevabı merak etmekteyiz

1 Beğeni

Yok ya kızartma olacak

Yani sıradan insanlar gibi doğrayıp direk yağa mı atalım, bir farkımız olmasın mı :joy:

2 Beğeni