Kestane Kebap Ale

Kaynatma değil, Mayşelemenin son 15 dakikası.

ben kestane tadı arkada kalmasın diye koyu renk malt hiç kullanmamayı düşünüyorum. Sadece ebcyi 10lar seviyesine taşıyacak kadar kristal atmayı planladım. Bir de mayşelemede hem haşlanmış kestane hem de kavruluş kestane kullanayım dedim. Ama bu kestanenin ebc değeri ne olur onu bulamadım. Sen kaç ebc yazdın onu reçetene ?

tabiki :sweat_smile::blush:…bitmeyen 20 karakter…

Ben diğer bir iki reçeteye bakarak ebc’yi 20 diye düşündüm. Renge ne kadar etki edecek diye de çok kafaya takmadım, zaten koyu kahve olmasını arzu ediyordum…

Hemen düzelttim😉mayşelemenin

Sevgili @augurs bu akşam bu biranı içtim daha fazla dayanamadım. İlk defa denediğim bir stil. Yukarıdaki yorum kesinlikle senin biran için geçerli. Karamel tadlar ön planda ama arkadan kestane kendisini hissettiriyor. Gazlanma ve köpük başlangıçta yüksek ama kadehin ortasından itibaren kayboldu. Ellerine sağlık çok beğendim ve bu birayı benimle paylaştığın için teşekkür ederim.

5 Beğeni

bardak havada duruyor !!

2 Beğeni

İzmir mucizesi bu olsa gerek.

1 Beğeni

Ne kadar içtiysem bardak havada duruyor

2 Beğeni

Az içmişsin. Biraz daha içsen bardak sana doğru gelecekti

2 Beğeni

Ha haa. Bizde bardaklar yere az iniyor :beers:

1 Beğeni

Sende bardak var mı?

1 Beğeni

Yere inince kırılıyorlar😅

1 Beğeni

Güzel foto :sweat_smile: Afiyet olsun, baya zaman geçti hafta sonu bir şişe açma vakti gelmiş demek ki :grinning:

1 Beğeni

Bu birayı bugün içtim. İçinde kestane olduğunu bilmesem ingiliz birası derdim.
Biraya yine el lezzeti değmiş ama ben bu birada kestane tadı isterdim açıkçası. Yapamadım ama denerim diye düşünüyorum fakat kestane şekeri formatında.
Ellerine sağlık, kusur değil ama kestane tadını alamadım.
:beers:

6 Beğeni

Bende o tadı alamadım ki bende tat konusunda çok hevesliydim, bir daha yaparmıyım dersen kestaneye hiç bulaşmam benim favorim balkabağı birası ve vakti gelmek üzere…:beer:

3 Beğeni