Msk American İpa

"son yarım saate kadar o dakikada bir yazmışssınız. 10 dk diye düşünebilir miyim?

maltı koyduk suyu ekledik filtreyi üzerine yerleştirdik. Pompayı çalıştırdık. 10 dk da bir filtreyi kaldırıp karıştırma şeklinde ve son 30 dk da yatağın oluşmasına izin verme şeklinde.

Bu kısmı aynen bu şekilde ise tamamdır.

Bir diğer konu 260 gr ot var ama hop spider kullanmıyorsunuz. Otları saldıktan sonra pompayı çalıştırıyor musunuz ?

iksir mi yapıyosun patron :))

2 Beğeni

Düzenledim o kısmı evet 10dk olacaktı.
Üst süzgeci son yarım saate kadar takmıyorum.
Ne kazanda ne de fermenterde otları hapsetmiyorum ben. Pompayı sadece mayşeleme esnasında kullanıyorum. Kaynama sonu kovaya musluktan aktarıyorum.

3 Beğeni

O kadar ot olunca görüntü böyle oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Güncelleme:

Beklenen FG 1014, gerçekleşen 1004. Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye düşünüyorum.
Bira beklediğimden daha meyvemsi olmuş, ben daha turunç, çam vs tarafa bekliyordum. Bir daha ipa yapsam başka maya kullanırım verdant yerine. Şişede on günlük hali gayet güzel yine de ben memnun kaldım.

14 Beğeni

Ayni meyvemsiligi bende farkettim. 1012 fg li bitis tatlimtrak bir bira deneyimi yasatiyor.

1 Beğeni

Kesinlikle. Maya zaten neipa mayasıydı sanırım?
Bu meyvemsilik, tropiklik benim beklentim dışında idi.

Katılıyorum. Ben de beklenenin altında bir fg yakaladım. İlginç bir maya.335 gr narenciye baskın şot zor dayanmış tropik aromalara karşı koymaya. Kötü değil ama beklediğimden farklı.

2 Beğeni