Ozerrock 21A Turunç IPA

Fıçıda iki günlük gazlanma ile şimdilik görüntü bu

7 Beğeni

Siz insanı ortadan çatlatırsınız :blush:
Şaka bir yana çok güzel görünüyor. Eline sağlık. :beers:

3 Beğeni

Hafta içi geliyorum, bitmez inşallah :pray:

3 Beğeni

Elini çabuk tut bence :wink:

1 Beğeni

Ve elimi çabuk tutarak bu biranın tadına bakabildim, foto çekme özürlüsü olarak ne yazık ki unuttum, bira açarken taşacak mı diye heyecanladırsa da bardağa başarılı bir şekilde doluyor. Eline sağlık, geçen sene Turunç ile ilgili bira bir daha yapmam demiştim, senin biranda aldığım acılık ve aroma hoşuma gitti, seneye devamını bekliyorum :slight_smile:

5 Beğeni

Seneye kadar beklemeyiz muhtemelen. Bizim burdaki ağaçlar meyve verdikten sonra hemen tekrar çiçek açıyor. Yılda 3-4 sefer meyve veriyor.

4 Beğeni

Bugün buzdolabına atmakta biraz geç kaldım açıkçası. Bu yüzden bardağa doldururken biraz fazla köprüdü. Fakat taşma falan gibi sorun yok. Açınca çok güzel turunç kokusu geliyor. Gazlılık gövde gayet yerinde, köpük sonuna kadar eşlik ediyor.

Ben bu stil için bir tık daha tatlı bitiş seviyorum. Kademe 67-68 gibi daha hoşuma gidiyor sanırım. Ağızda hoş aromalar bırakıyor. Bu bira için 2 olumsuzluk var. Birincisi şişenin 33 lük oluşu, ikincisi de sanırım turuncun beyaz kısmından gelen acılık. Ağızda bir burukluk bırakıyor.
Genel olarak çok beğendim, eline sağlık :beers:

7 Beğeni

Malt tabanını beğendin mi peki?

2 Beğeni

Madem etiket IPA, bu acılık normal diyeceğiz ama azıcık az olabilirdi. Turunç olayı muhteşem olmuş. Aroma , tat buram buram… İlk açtığımda taşacak zannettim ama sorunsuz bardağa aldım. Keyifle içtim. Bence whirlpool sonrası dryhop kısmı atlanabilir. Eline sağlık🍻

6 Beğeni