Protafloc ve İrish Moss

Bir süredir tam tahıl bira yapımı ile uğraşıyorum ama whirflock ve irish moss gibi berraklaştırıcı ürünleri satan yer çok az ve pahalı. Araştırdığımda yurtdışında daha uygun fiyatla bulunabiliyor ki protaflocta var. En verimlisi protafloc sanırım. Yurtdışında bir firma ile iletişime geçtim protaflock ve irish moss için bir fiyat aldım. Daha uygun fiyata getirsek acaba talep olur mu düşüncelerinizi merak ettim. Düşüncelerini belirten herkese şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Aynı işi görüyor

3 Beğeni

Protafloc ve whirflock içinde de etken madde olarak karagenan var. @menegin 'nin tavsiye ettiği ürünü forumda kullanan çok arkadaş var, güvenerek kullanabilirsiniz. Ben elimdeki whirflock biter bitmez alacağım, kullanım miktarını da bir arkadaşımız şu şekilde yazmıştı (Karagenan-Kaynatmanın son 5 dakikasında litre başına 0,1g).

3 Beğeni

Bu ürünü bilmiyordum çok teşekkür ederim.

3 Beğeni

Karragennanı kazana atmadan az bir su ile açmak gerekiyor topaklanma olmaması için

4 Beğeni

Evet aksi halde kazan dibinde fındık büyüklüğünde 3-4 tane yumuşak plastik gibi nesnelerle karşılaşıyorsunuz ama yine de çok iyi iş görüyor topaklanma olsa dahi.

4 Beğeni