R e d X - " I P A "

Her zaman beklerim, ama önce #13’ü halledeyim :laughing:

1 Beğeni

Sen bana ver, ben bir şekilde hallederim o işi :wink:

1 Beğeni

Hay allah, Özer keşke daha erken söyleseydin, @BoBo hepsini bana yollarsan ben hallederim dediydi, bu gün bende ona yolladım, :sweat_smile:

2 Beğeni

Alllaaaaaaa!
20202020.

Renk ile ilgili bir yerlerde bir tavsiye okudum diyordum ama dün bulamamıştım, bu malt için daha iyi renk karakteri için aşağıdaki gibi bir mayşeleme önermişlerdi. Bu malt’da bir daha ne zaman gelir de tekrar deneriz hiç bilinmez…

To get a good, fermentable wort which has the bright red character, a single step infusion mash just doesn’t cut it. For best results, Mash in at 52-53 Deg C and hold for 30 Minutes, Step to 64/65 Degrees C and hold for 30 minutes, then step to 72 Deg C and hold for 30 minutes. Raise to mash-out and hold for 10 minutes, while recirculating and then sparge with hot water for a run-off temp of 75/76. That means you’ll need to sparge up around 80 Deg C.

Bu mayşeleme kademesi evet berrak bir görünüm elde etmeye fayda sağlar proteinler parçanlandığı için ama köpük oluşumu ve dayanımına da negatif etkisi olacaktır.

1 Beğeni

son 2 kg kalmış @augurs kaçırma derim.

Red-X ile yaşanan deneyimin benim için tekrarı olamaz diyelim :rofl:,
başkalarına da deneyim yaşama için fırsat vermek lazım, hep bana olmaz ki :slight_smile:

4 Beğeni

Sormak lazım, ben aldığımda da stok az görünüyordu 12 kg almıştım. Paranın değerli okduğu zamanlardı :roll_eyes:

1 Beğeni