Sierra Nevada Pale Ale (BJCP-18B)

15 1030 gravite başlığına yazsaydın

2 Beğeni

Dün 1.014 ile aktardım ve bugün tadına baktım. Orjinali nasıl bilemem ama bu oldukça güzel. Fakat biraz daha beklemek lazım, biraz tortu geliyor.

3 Beğeni

Bende de dün kovaya girdi, paylaşımina saglik :blush:
Basınç altinda fermantasyonda spunding valf takmak için 24 saat beklemek yeter mi?

1 Beğeni

Ben ilk andan itibaren takıyorum, neden 24 saat?

Ben bir iki yerde ilk 24 veya 48 saat max mayanın daha aktif ve canlı olması için bekleyin diye okudum, direkt basınç altına alınca mayanın dayanımında ve çoğalmasında sorun olmaması için ilk 24 saat hava kilidi sonra da spunding valf diye okumuştum, ama tecrübe sıfır…

1 Beğeni

Şöyle, normal aktarımdan sonra gaz vermiyorsun. Zaten içinde oksijen oluyor. 10-15 psi arasında ayarlıyorsun spulding valfi. İçerisinde bulunan oksijenle çoğalma başlıyor. İstenen basınca ulaşınca kendi kendine basınç altında devam ediyor.

2 Beğeni

ok, ben 24 saat sonra takıp 10-15’ psi da sabit tutulmalı diye anlamıştım, 18 saat sonra takıp basıncı sabitlemeye başladım, bakalım ne olcek :blush:

Olur, sıkıntı olacağını sanmıyorum.

1 Beğeni

Bir de orjinali ile kıyaslama şansım olsaydı :slight_smile:

9 Beğeni

Bu birayı dün içtim, eline sağlık oldukça beğendim. Benzer tarifi bende yaptım, ben yaparken daha az şerbetçi otu kullanmış ve hop stand yapmamıştım. Yaptığım bira bana çok lezzetli gelmişti, ama bu birayı tadıp da içindeki şerbetçi otu farkını görünce birebir bu reçeteyi uygulamadığıma pişman oldum :woozy_face:. Eline sağlık güzel bira olmuş. Verdiğin reçetedeki ot miktarı ve hop stand’dan kaçmamak lazım :sweat_smile: :beer: :beer:

5 Beğeni

Afiyet olsun, bugün içtiysen sonunu sen içtin, dün içtiysen sonunu @Baltazar içmiş olabilir :slight_smile:
Reçete sierranevada.com un yayınladığı reçete ama gizli bir şeyler yapmış olabilirim :wink:

1 Beğeni