The Twin Cats Psychodubbel v2

Kullandım tabii.
Hem de ikisine de. Tako ortalarda olsaydı ona da kullanırdım. Pişman değilim.

2 Beğeni

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda ve son dubbel içildiğinde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

@Durulcuğum yine cart curt edecek bana… Birkaç kere dedi, “Bu Belçikaları 1545315661 aydan önce asla içmemek lazım,” diye.

Ben de, “Gıda beklemez,” dedim müteaddit defalar.

24 Mart 2022 tarihinde şişelediğim dubbelin son şişesini az önce lüplettim ve evde tek bir şişe 33’lük bira kaldı…

Mis gibi biraydı, pişman değilim.

Sanırım yaptığım biralar biraz dandik olduğu ve forum vesilesiyle arkadaşlık kurduğum dünya güzeli insanlar fazlasıyla kibar oldukları için biralarım hakkında yorumlar çok yer almıyor forumda. Bu biradan Kapadokya buluşmasına katılan dostların elinde var (henüz iki günlükken içtiğine dair bir takım söylentiler işittiğim @Apo_Cinar hariç). Bir şekilde içerseniz samimi yorumlarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.

Şunu unutmayın ama: Gıda beklemez!

8 Beğeni

Senin tadım notların nasıl peki. Biz durulu dinleyeceğiz gibi duruyor

2 Beğeni

Şimdi olabildiğince objektif bir şekilde değerlendirmem gerekirse:

• Belçika birası söz konusu ise mükemmelliğe ulaşılmış diyebilirim.
  • Rengi çok güzel, insanı kendine hayran bırakıyor.
  • %8,2 düzeyindeki alkol çok başarılı bir şekilde gizlenmiş, hiç hissedilmiyor.
  • Şerbetçiotu tam da olması gerektiği düzeyde notalandırılmış.
  • Gazlılığı tam kıvamında.
  • Köpük kalıcı, son yuduma kadar etkileyici bir şekilde eşlik ediyor, muhabbeti cıvık değil ve kararında esprileri hayata renk katıyor.

“Kuzguna yavrusu güzel görünür,” demiş miydim?

Özetle, Belçika ve yüksek alkollü biralarla aram çok yok korkarım. Ben bir önceki versiyonunu daha çok beğenmiştim.

4 Beğeni

İsabetli teşhis olmuş :grinning:

3 Beğeni

Hahaha… Aynı şeyi ben vurgulayacaktım ama unutmuştum.
Çok teşekkürler hocam. :slight_smile:

3 Beğeni

Yarın biranın fotoğrafını buraya yüklemem şarz oldu :joy:

1 Beğeni

Görünüm: renk muhteşem kızıllıkta, köpük ince tanecikli ve bardağın sonuna doğru ince tabaka halinde kaldı.
Damak: şişe üzerinde 8.1 abv yazılı ama hiç alakası yok gerçekten. Mayadan gelen esterler ve güçlü malt tadı ön planda. Boğazda hafif yanık şeker/karamel tadı var ve bu candy den mi geliyor yoksa kaynatma ile alakalı bir durum mu bilmiyorum fakat şerbetçi otu acılığı-ibu- değil.
Sek demek istemiyorum çünkü doğru olmaz ama ince/düşük vizkos mu desem nasıl tarif etsem bilemedim böyle akıp giden bi yapısı var.
Adı dubbel kendisi 8.1 abv ama yaz günü bile rahatlıkla günlük içilebilecek bira olmuş. Kişisel olarak yorumum ben beğendim ve başarılı buldum. Eline sağlık :beers:

6 Beğeni

Güzel sözlerin için çok teşekkürler @Msk
O yanık şeker / karamel tadı muhtemelen candy’den geliyor. Malum henüz ikinci denemeydi.

Afiyet olsun. :beers:

3 Beğeni

Bekliyoruz hâlâ ama bir hareket de yok.

1 Beğeni

Eyvah :scream: unutmuşum emir telakki ederim

1 Beğeni

Cık cık cık…
(20 karakter)
Estağfurullah.

1 Beğeni

Bu birayı dün gecenin finalinde içtim ve yorumum ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama bana hissettirdiklerinden aklımda kalanları aktarmaya çalışacağım. Öncelikle bardağa aldığım andan son yuduma kadar ben köpükle karşılaşmadım. Gazlanması yerindeydi bence ne az ne de damağı ısırmıyordu. Şişe üzerinde 8.1 abv yazıyor ama diğer arkadaşların belirttiği gibi geçtiği yolları yakan bir his gibi değil de geçerken TATLI bir sıcaklık bıraktığını düşünüyorum. Genel olarak şekerleme dükkanına girmiş bir çocuk gibi hissettim kendimi. Karamel, bal, yanık şeker aldığım tadlardı. Çok beğendim eline sağlık. :beers:

8 Beğeni

Afiyet olsun Özerciğim, güzel sözlerin için teşekkürler :heart_decoration:

1 Beğeni

Evett sonunda eve geçtim ve iddiaları delillerle çürütüyorum…

1 Beğeni

İçine çay doldurup kapattın değil mi?
(Siz hatırlamazsınız İkinci Cihan Harbi yıllarında, viski zor bulunurken öyle yapılır ve vitrine / büfeye konurdu.)

2 Beğeni

Haydaaa, yakın zamanda içmem gerekiyor anlaşılan. İçince güncelleme yaparım. Video mu çeksem acaba :thinking: çünkü bu işin sonu yok gibi.

1 Beğeni

Videoda köpürürse @CeyhunMisir’ın birası olduğu belli olur.

1 Beğeni

İyisi noter huzurunda içmek olacak

1 Beğeni

Ben sana inanayım en iyisi…
Belki tanıdık noter vardır, kim bilir.