WhatsApp grubu hakkında bilgilendirme

Selamlar.
Bilindiği üzere forumda bir kısım kullanıcının oluşturduğu bir grup mevcut idi. Dün akşam ilgili grup tarafımdan kapatıldı. Konuyla ilgili grup üyelerine bilgilendirme amaçlı bir yazı paylaşmayı ihmal ettiğimi farkettim. İlgili grupta yer alan tüm arkadaşlardan bu hususta özür diliyorum. Gununsonunda isteyen tekrar kurup bir araya gelebilir elbette. Grubun kapanmasını (forumu baltaladigi düşünülerek) herkes istese de sanırım biraz aceleye denk getirdim. Grup üyelerinin hepsinin ismini hatırlayamadığım için etiketlemeye gerek duymadım.
İyi forumlar…

9 Beğeni

Gruptan şu an haberim oldu :smiley:

Nispeten yeni bir forum üyesi olarak, iletişimin burada yoğunlaşması açısından diğer kanalların kapatılmasını memnuniyetle karşılıyorum.

Zaten eski forumdaki muazzam bilgi ve tecrübe birikiminden mahrum kaldık, bari güncel iletişim zayıflamasın. Eski forumda 2017-2018 civarında yapılan yazışmalardan çok faydalanıyordum. Geç bulduk, çabuk kaybettik.

8 Beğeni

Benim de şimdi haberim oldu. Birbirine yakın olan arkadaşların böyle bir grup kurması tabiki çok doğal ama Forum için pek iyi gibi görünmüyor.

Buradan da “Millet günaydın…” diyebilecek miyiz?..

1 Beğeni

Whatsapp grubunun kapatılması üzse de kapatılmasının foruma katkısı olduğu aşikar

1 Beğeni

Ben katkısı olacağına kesinlikle inanmıyorum. Whatsapp grubunu kapatmadan önce bir duyuru yapılmasını ve bir süre verilmesini isterdim, gruptakiler kendileri çıkarlardı, gruptan atılmak yerine. Bir anda gruptan sırayla herkesi atmak (kovmak) beni rahatsız etti. Lütfen bu gibi gruplar kurarken kişiyi gruba almak için önce izin isteyin, gruba girmişse gruptan atmadan önce bilgi vererek kendisinin gruptan ayrılmasına izin verin. Ve lütfen bir daha böyle bir Whatsapp veya başka grup kuracaksanız benim iznim olmadan beni gruba dahil etmeyin. Umarım bunun foruma bir katkısı olur.

5 Beğeni

Abi iznin olmadan dahil edilirsen ve istemiyorsan zaten çkarsın, nedir yani, zaten Bilgehan açıklamış durumu, aynen senin dediğin gibi de o gruptaki herkes ya bir sebeple yğzyüze görüşmüş ya da kendini bir o kadar samimi hissetmiş insanlar, arkadaşlar, vb vs, kişiselleştirecek insanlar, yanlış anlsyacak insanlar olduğu düşünülmeden gayet samimiyetle yapılmış bir hareket,o açıdan, senin dediğin gibi olsa daha şık olurdu ama olmadı diye de kimse kırımaya alınmaya meyillenmesz bence

@Durul Kısacası sormadan veya haber vermeden gruptan atılacaksam, o zaman sormadan da gruba dahil etmeyin diyorum.

Kısacası sen yukarıda yazdıklarımı bir daha oku Kenan Hocam, samimi insanlarsak alnganlık yapmanın anlamı yok, mevzuyu da uzatmanın hele hiç manası yok, Bilgehan açıklamış hatta tezcanlıbdavrandığını da belirtmiş, kimse gruptan atılmadı bu algıyı yaratmasın kimse, sadece grup kapatoldı bitti gitti, 29 ekimde Ankarada toplanıldı grup misyonunu tamamladıc ankarada sonrasında toplanıldı, hatayda toplanıldı vb vs,baktık artık reçeteler tartışmalar bu gruplar üzerindrn oluyor bu grıpların sayısını düşürmek istedik, hatta ben konuyla ilggili açıklama da yazmıştım @menegin buraya da copy paste yapar @Lacivert 1-2 gün beklemeliydi sadece o, samimi insanlarsak bunu anlarız , hala beni atacaksanız almasaydınız falan yangına mazotla gitmek oluyor ki bu zaten foruma senin gibi emek veren adama yakışmıyor, kısacası; daha da uzatılmasın bu konu çünkü içinde en ufak bir art niyet olmadsn yapılmış bir şey bu, azıcık samimiyetimiz varsa ben rica ediyorum

Haber verilmeden bir ortamdan atılmak beni rahatsız etti. Rahatsızlığım bu. Konuyu kapatıyorum. Sadece bu olaydaki rahatsızlığımı belirtmiştim. Bu konu hakkında da daha fazla konuşulmasını istemiyorum. Önemli olan forumun ev biracılarına olan katkısı, ve bu devam edecek. Tepkim kişi veya kişilere değil, yapılan olaya idi. Kişisel rahatsızlığım dolayısıyla verdiğim tepkiler yüzünden kusura bakmayın.

3 Beğeni

Rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın hocam. Gruptaki samimiyetin durumu kotaracagini düşündüm ama belli ki yanlış düşünmüşüm. Hala benle konuşmayan çok samimi arkadaşlarım var ilginç, atılanlardan cok tepkisi olanlar falan. Gununsonunda öyle yada böyle olması gereken bir şeyi olmaması gereken bir şekilde yaptım. Bu konu ne kadar uzayabilirse sanırım o kadar da uzadı. Buraya yazma amacım önceden yapmam gereken bilgilendirmeyi yapmaktı. Konuyu artık kilitliyorum. İyi forumlar…

4 Beğeni