3-4 Mahsüllü Cream Ale

Orjinali " Cream of Three Crops" olan, yabancı forumda 2008 yılından beri halen aktif şekilde konusu devam eden ve yapanlar tarafından çok övülen bu birayı, orjinal tarifini bizim maltlara ve şerbetçiotlarina göre biraz modifiye edip kaynatarak damak tadıma göre şu ana kadar yaptığım en lezzetli birayı elde ettim :slight_smile:
Tadı bir Tuborg olmasa da fıçı bud diyebilirim. :slight_smile:

Arife tarif:

3.6 kg Pale malt
0.25 kg munich malt
0.9 kg corn flakes
0.25 kg pirinç

66 derecede 60 dakika
75 derecede 10 dakika

Kaynatma başında yani
60. Dakika da

15 gram Saaz
15 gram Tettnang

Maya: Us-05

18-20 derecede 14 gün fermantasyon sonrası ficiya alıyoruz ve ficida 7-10 gün gazlandirdiktan sonra icmelere doyamıyoruz :slight_smile:

Diğer tariflerden farkli olarak bunda sadece kaynatma başında şerbetçiotu ekleniyor başka da birşey eklenmiyor.

Orjinalinde Münih malt yok , şerbetçiotu olarak da willamette ve crystal var ama ben o otlari bulamadım.Hafif renk ve aroma versin diye de Münih ekledim ki bence çok iyi uydu.Otlarda zaten ikameleri.İşini şansa bırakmak istemeyen eşinle arkadasinla ticarilere yakın lıkır likir bira içmek isteyen herkese tavsiye ederim :slight_smile:

16 Beğeni

Pirinç ve mısırı nasıl kullandığınızı da paylaşırsanız iyi olur.

Orijinalde tüm malt pale miydi?

Sizin tarifte pale yi pilsner yapsak… maya yı da lager bir maya ile değiştirsek… sondaki aleyi de demeyiversek… hımm :thinking: denemeye değer :+1:

Mısır ve pirinci öğütüp, sıcak suda bekletip jelatinize mi ettiniz yoksa hazır ezme mi kullandınız?

3 Beğeni

Elinize sağlık, şu anda içtiğim pilsener’e 500 gr mısır maltı koymuştum, tadı harika oldu, mısıra alternatifi olarak biranın tadını değiştirmeden az miktar pirinç koymak için marketten kırık pirinç almıştım, hatta pirinç ve mısır maltını bir arada koyarsam saçmalarmıyım diye de düşünmüştüm :slight_smile: , Sizin bu tarif pale malt ile yapacaklarım listesinde yerini alıyor, teşekkürler :slight_smile:

Geçen sene iki kez nerdeyse 1/3 oranında yemlik jelatinize mısır ezmesi kullanarak bira yaptım. Ana malt olarakta pilsner malt kullandım. Aslında bu kadar yüksek oranda kullanmak gibi niyetim yokken malt az gelince biraz abartmış olabilirim.

Yaşadığım ve çalıştığım yerlerde yem satıcılarında yemlik jelatinize flake mısıra ulaşmak çok kolay. Mayşelemeden önce sert plastik gibi olan flake mısır taneleri mayşeleme sonrası adeta yok olup gitmişti.

Ben öyle olumsuz bir tad yakalamadım , kısa sürede lıkır lıkır içtiğim biralar olmuştu. Bira damağım çok gelişmiş sayılmaz o yüzden bu oranda mısır kullanmak ne kadar tadı değiştirdi emin değilim.

Orjinali bu:

Pale Malt (2 Row) US
Corn, Flaked
Minute Rice

Willamette [5.20%] (60 min)
Crystal [3.50%] (60 min)

Ben her marketten bulabildiğimiz klasik corn flakes kullandım,
Minute rice dedikleri ısıtıp yediğin hazır yemek,bizim marketlerde de var ama ben klasik baldo pirinci direk ana malzemelerle birlikte koydum ,66-75 derece de zaten pişmiş kadar oluyor,isteyen öncesinde haşlayıp soğutup da koyabilir

2 Beğeni

İki itirazım var.

Marketlerde bulunan cornflakes, “flaked corn” yani mısır ezmesi değil. Büyük ihtimalle mısır ununu başka birçok malzeme ile karıştırıp sonra ince katman halinde pişirilip gevrekleştirilerek elde edilen bir ürün.

Öte yandan, maltlaştırılmamış tahılı mayşeye katmadan önce uzun bir hazırlık prosedürü var. Hiç uygulamadığım için aklımda kalan yarım yamalak bilgilere göre en azından 100°C’de bir süre haşlamak, ya da enzimatik kuvvete sahip maltla bir süre üst sınırda mayşeleyip sonra kaynama sıcaklığında haşlamaya devam edip sonra ana mayşeye katmak gerekiyor.

Tahıl eğer önceden yeteri kadar jelatinleştirilmemişse mayşelemede alınacak verim çok düşük kalacaktır.

Hitit hala üretiyorsa mısır maltı marketin cornflakes’inden daha iyi bir tercih olabilirdi.

2 Beğeni

Uyarınızla bir kaç tanesini içeriğine baktım şeker ve mısır irmiği var hep :confused:

Misal Nestle’ninki.

İçindekiler

Mısır irmiği, tam mısır (%30,2), şeker, arpa maltı ekstresi, tuz, antioksidanlar (tokoferolce zengin ekstrakt, alfa-tokoferol).

Mısırı biraya nasıl eklerim diye ararken karşıma ilk çıkan Biraburada’nın “Tam Tahıl Mısır Birası Yapımı” videosu olmuştu. Ben de kullanmak istediğimde Hitit Malt’dan Mısır Maltı ve bir de n11 üzerinden “Mısır Flake-Mısır Ezmesi 1 KG” aldım ve karışık kullandım. Sadece en büyük güçlüğü Hitit Malt’dan aldığım mısır maltını kırmakta yaşadım, kırmak zor, eski usul el değirmeni işe yarıyor.

Evet marketlerde satılan mısır gevrekleri mısır ezmesi sayılmaz. Ama tahıllar yüksek buharda jelatinize edelip sonra preslenmişse sıkıntı kalmıyor. Bu şekilde yulaf buğday çavdar arpa ezmeleri var. Mısır pek yok. Bir yerde rastladım fiyatı yüksek geldi. Yemlik olarak uygun fiyata satılanlar da var. Ama onlar hem buhar ve pres görmeden direk öğütülmüş oluyor hem de kalitesi tartışılır. En temizi marketten patlatmalık mısır alıp öğütüp bir süre kaynatıp jelatinize etmek.

3 Beğeni

Tam karşılığı yemcilerdeki mısır ezmesi olabilir ama hayvan yemi olarak satılan birşeyi hijyenik olarak bulma sansim olmadigi için ikame olarak kellogs marka sade corn flakes kullandım, pirinç de 75 derecede içindeki herşeyi salmış vaziyette idi elimle dokununca eziliyordu, tercih meselesi yaptığım 2. partide ilk önce pişirdim lapa pilav yaptim öyle kattım tat olarak bir farklılık hissetmedim ama bunlar kişisel hissiyatlarım,damak tadı kişiden kişiye değişebilir.

Aralarında ne fark var tam anlamasam da şu şekilde 2 ürün buldum. Sonrasında kaynatmaya gireceği için hijyende sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

https://urun.n11.com/diger-kemirgen-yemleri/misir-flake-1-kg-tavuk-tavsan-hamster-ginepig-yemi-P478599902

https://urun.n11.com/diger-kemirgen-yemleri/misir-flake-misir-ezmesi-1-kg-P478598448

1 Beğeni

İkisi aynı ürün. Birine kargo dahil diğerine dahil değil. Sonuçta ikisi de aynı fiyata geliyor.

1 Beğeni

Arkadaşlar yazıktır kilosu çok çok pahalı, jelatinize yemlik flake mısır diye satılanı yazın başında kilosu 4 TL civarı almıştım, son gelen hububat zamları ile taş çatlasa 10 TL olmuştur. Bu arada durum izah edildiği gibi amerikan lager ve cream alelerde kullanılan corn flake veya maize flake diye geçen şey aslında kahvaltı gevreği değil, bu kahvaltı gevreği kullanılmaz anlamına gelmiyor ama kahvaltılık gevrek Corn Flakes markalı ürünün tariflerde kullanılan corn flakes ile alakası yok.

1 Beğeni

hocam aynen öyle, kiloya 40 tl buna vereceğime 2 kg bayat maris alırım :smiley:

bu arada bence yemcilerden kırık mısır fln alıp onu kullanmak daha mantıklı. kilosu 8-10 tllere internette var.

BB nın YouTube kanalında vardı pirinç ve mısır biraları. İzleyenler mutlaka vardır, izlemeyenler için linkleri bırakayım.

5 Beğeni

2019 yılında sınırlı üretim Kelloggs IPA yapılmış :smiley:
“In 2019 Kellogg’s partnered with One Drop Brewing Co. to produce a unique limited-edition Kellogg’s Corn Flakes Nitro Milkshake IPA”

1 Beğeni

Bira yapımında kullanılan flaked corn budur. Ben farklı bir satıcıdan aldığım bu ürünü leffe blonde klonu yaparken kullanmıştım. Belirgin bir şekilde tadı yumuşatıyor. Alırken satıcıya %100 mısır flake olup olmadığının sorulması lazım çoğu arpa-buğday-mısır karışımı. Kötü tarafı şu, ben berrak bir bira elde etmek için whirlfloc tablet atmıştım sonunda inanılmaz bir çökelti oluşturdu muhtemelen içeriğinde ki protein miktarı fazla.

1 Beğeni

Kellogs %96 mısır oranı ve ulaşılabilirlik açısından gayet iyi bir ikame bence :slight_smile:

Ozaprinin dediği gibi çökelme diğer biralara göre belirgin sekilde fazla oluyor ama berraklık da bariz daha iyi :ok_hand:

2 Beğeni

%4’ü oluşturan kalabalığın maya çalışmasına ve sağlığına olan etkisini de hesaba katmak lazım.

1 Beğeni