3. Türkiye Ev Biracılığı Yarışması - İzevbir

3

BJCP onaylı 3. Türkiye ev biracılığı yarışması ile karşınızdayız. 14 Ekim’de yapılacak olan yarışmanın ardından en iyi biranın belirlenmesi ise 15 Ekim’de olacaktır.
Katılım koşulları aşağıdadır;

Tüm katılımlar için online kayıt gerekmektedir, katılımcılar 8 Ekim 17.00’a kadar kayıtlarında ekleme/değişim yapabilirler.

Gönderilen biralar 1 Eylül ve 10 Ekim tarihleri arasında ulaşmalıdır.

Yarışma, 2015 BJCP yönergeleri 1-34 kategorilerindeki biralara açıktır.

Her alt kategori başına yalnızca BİR girişe izin verilir. Örneğin: 14A alt kategorisine sadece bir Scottish Light Ale ve 14B’ye sadece bir Scottish Heavy girebilirsiniz, ancak bir alt kategoriye iki bira giremezsiniz.

Katılımcılar, biralarının doğru kategorilere girilmesini sağlamaktan sorumludur. Bir bira yanlış kategoriye girilirse, onu başka bir kategoriye taşımak için hiçbir girişimde bulunulmayacak ve jüri üyelerine, girildiği kategorinin tarzına göre özelliklerin değerlendirmesi talimatı verilecektir.

2015 BJCP kategorileri hakkında daha fazla bilgi için:
http://www.bjcp.org/docs/2015_Guidelines_Beer.pdf

Yarışma organizatörleri, değerlendirme için kategorileri ve alt kategorileri birleştirme ve girişlerin miktarına ve kalitesine bağlı olarak gerektiğinde ödülleri yeniden yapılandırma hakkını saklı tutar.

ŞİŞELER VE ETİKETLER: Katılımcılar, her bira girişi için kahverengi camdan yapılmış 3 (ÜÇ) 500 ml şişe sunmalıdır. HİÇ BİR PET şişe veya Grolsch tarzı fliptop tarzı şişe kabul edilmeyecektir. Kapaklar boyanmış veya boş olmalıdır ve şişe üzerinde tanımlayıcı işaretler olmamalıdır - ancak kabartma yazı bulunması kabul edilecektir. Şişeler iade edilmeyecektir.

Online kayıt aracının katılımcılar için biralarını girdiklerinde oluşturduğu şişe etiketleri, katılımcı tarafından cıktı alınmalı ve her şişeye lastik bantla bağlanmalıdır. Bant veya yapıştırıcı kullanılmış şişeler diskalifiye edilecektir. Dolu veya boş hiçbir şişe iade edilmeyecektir.

Daha fazla bilgi için:

6 Beğeni

Ee, kimler katılıyor?
3 tane schneider alıp göndersem olur mu? O şişeler yasak mı yoksa?

2 Beğeni

Kargo işi nasıl olacağı ile ilgili bir bilgi yok değil mi

1 Beğeni

Her kategoride ilk üçe madalya verilecekmiş… Katılabilirim ben.
Şaka şaka…

2 Beğeni

Ben barley wine ile katılım sağlayacağım.

4 Beğeni

Ben biraların yarıştırılması değil içilmesi taraftarı olduğumdan katılamayacağım :slight_smile:

Elbette katılacak dostlara elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

11 Beğeni

Katılıma göre 25 kategorisinden de girerim bir entry daha

6 Beğeni

Neyse üçüncülüğüm Garanti oldu :slight_smile:

1. Lik almışken 3. Lük kesmez bu saatten sonra😉
1 Beğeni

Yapacak bir şey yok, elimde sadece barleywine var :slight_smile:
Orval i geçen hafta şişeledim, quadrupel bana yetmez.

Şimdiden geçmiş olsun o zmn😀 sende bi dünya belgianlar vardı ne oldu onlar

1 Beğeni

Doğru bir de chimay denemesi var, ticari sanarlar diye yollamıyorum :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Ticari bekleme yapma
resim

4 Beğeni

Bu da belgian dark strong ale
9.5 abv
28 ibu
15 srm

Öldürmezse süründürür, bana göre alkolün malt tabanına oturmas için daha çok vakit var ama yarışmaya girdiğinde 7 aylık olacak, idare eder bir şekilde, gazlanması fazla çok az fıstlatırım gerçi grolsch şişelerde yaşanıyor bu diğer şişelerde de denemek lazım, bir de doğal olarak dip tortusu çok kalktı, ama tat koku muhteşem, kuru meyve aromaları cuk oturmuş, , @menegin sen de katıl babalar tepişsin @Sehirkackini tabi sen de geçen senenin bu dalda 1.si olarak, malum benim bier de garde ı geçmiştin

2 Beğeni

Ben katılmama kararı aldım :slight_smile:
Bir barleywine var, onu da beğenmediler. Diğeri zaten tübikok’ta yarıştı, ha 4 tane hıyarlı bira var :slight_smile:

2 Beğeni

Hıyarlı birayı dün konuşmuştuk zaten gönder işte vegerable beer veya experimentale

English barleywine

8.3 abv
58 ibu
15 srm

Yarışma sırasında 5 aylık olacak evet erken ama @Msk ve katılırsa @menegin ile o kategoriyi kapatırız zannımca, gazlanması tam istediğim gibi, alkol şu anda çok olmasa da ısırıyor 1 aya bi tık daha yumuşar

2 Beğeni

Evet ben tek çeşit o da barley wine ile katılacağım.

3 Beğeni

Belgian golden strong ale
9.3 abv
29 ibu
4.5 srm

Bu da izevbire gidebilir

Bu olmazsa da

Bu 4 aylık Belgian Saison gidecek
6.7 abv
29 ibu
13.5 srm

3 Beğeni

Anlamadığım Belçika kategorisine kaç bira ile katılıyorsun?

1 Beğeni