Arizeus Toast Stout

Sevgili @menegin in destekleri ile yeni makinede ilk reçete olacak.

11 Beğeni

Eline sağlık şimdiden, umarım seversin.

1 Beğeni

İlk stout denemem olacak. Severim diye düşünüyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

@menegin in reçetesini yapabilirsen hep yaparsın

2 Beğeni

Yaparız abi Siris’in izniyle :grin:

3 Beğeni

Önce maltlar kırıldı, sonra ekmekler parçalanıp kızartıldı. Son 15 dakika carafa ve roasted eklendi.
1050 og 23 litre olarak kovaya girdi. Makine ile ilk reçetem olduğundan olsa gerek biraz fazla dip kaldı (sonrasında ben onu 1 litreye kadar düşürürüm :slightly_smiling_face:) yaklaşık 2 litre kadar.
Makinenin malt süzgeci gayet iş gördü pompa hiç tıkanmadı ve yağmurlama sonrası maltlar bayağı iyi süzüldü.

Tek aksilik, kovaya alımda mayşeyi süzerken elimi dezenfekte etmeden bir süre mayşeye temas etmek durumunda kaldım. İnş bir sorun yaşamam.

Bunun dışında her şey gayet iyiydi.

11 Beğeni

:dizzy_face:
Çok yazık oldu desene!

inş yazık olmaz abi.

1 Beğeni

Çöp mü oldu şimdi, nereye döksün :face_with_peeking_eye:

1 Beğeni

Gaziantep tarafına boşaltmayı planlıyorum :smiley:

1 Beğeni

Şu dünyanın kaynaklarını böyle cömertçe harcamak çocuklarımıza haksızlık değil mi? Karbon ayak izimize dikkat edelim lütfen.

1 Beğeni

Ustanın eli helaldir, hiç bişeycikler olmaz. :beers:

4 Beğeni

Ne güzel söyledin, sağ olasın :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Karbon ayak izim çok düşüktür benim. Dikkat ederim o konuya :slightly_smiling_face:
Kovayı @menegin 'in üzerine döküp kaçacağım abi :grin:

2 Beğeni

Etme, bu kadar uğraştan sonra, etme

3 Beğeni

En çok özen gösterip uğraştığım kaynatmalarımdan oldu. Böyle ziyan olursa ne ederim.

1 Beğeni

Ya lütfen kendimize gelelim!
Bir şey olmaz!
Lütfen yaaa!

2 Beğeni

Defalarca şırayı kovaya alırken musluğun ucuna taktığım şot torbasını dalgınlıkla ellerimi starsanlamadan tutup sıkıştırdığım olmuştur.

1 Beğeni

:zipper_mouth_face:

Benim de fotoğraf çekeceğim diye dolu fermenterin içine telefonu düşürmüşlüğüm sonra da o panikle kolumu daldırıp çıkarmışlığım vardır. :laughing:

5 Beğeni