Bira Fotoğraflarımız

Şu mis gibi birada @Durul hocam yüzünden koku alıyorum :rofl: . Ama gerçekten var reçeteyi paylaşacağım. 2 aydan biraz fazla 2 derecede lageringde kaldı tembellikten. Ama kesinlikle o koku var ya dikkat edince. Aynı reçeteyi 90 dakika kaynatıp karşılaştıracağım. Reçeteyi paylaşıyorum. Sadece mayalanma white labs maya ile 10 derecede yapıldı son 3-4 gün tahmini bitişten 16 dereceye çekildi. Sonra dışarıda mayaladığım iki ayrı birayla dolapta 2 derecede 2 ayı geçkin kaldı.

4 Beğeni

:beers:

14 Beğeni

Ooo bitti he, hoş geldin :beers:

4 Beğeni

Aynen. Bitti. Hoşbuldum. :beers::sweat_smile:

3 Beğeni

15 Beğeni

Decoction yapmayı melanoidin ile hallederek Urquell yapmayı denemiştim. İlk tam tahıl denememdi. Az önce şişeyi saygı ve sevgi ile karşıladım. Harika olmuş. Reçete revizesi için @menegin teşekkürler :smiling_face:

12 Beğeni

Reçete işin kolayı, eline sağlık. Melanoidin kullanarak decoction yapılmış olmuyor aslında. Decoction yapıldığında elde edilen tatlara yakın tat verdiği söyleniyor.
Reçete revizesi Urquel’e yakın ise bir gariplik var çünkü renk çok koyu görünüyor.

1 Beğeni

Evet, renk normal sebep maalesef. Çünkü yaparken 500 gram kullanacakken 1 kilo melanoidin kullandım. Elimden kaçıvermiş.

1 Beğeni

Dondurmam Gaymak

15 Beğeni

:beers:

11 Beğeni

Sanırım bana da mini fıçı lazım olacak

7 Beğeni

Meditasyon :beers:

10 Beğeni

O bardak benim değil mi Ali? :roll_eyes:

1 Beğeni

O bardak dedemin birahanesinden kalma abi :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

Ama senindir :beers::sweat_smile: seni kırmam

2 Beğeni

Eyvallah, sende daha güzel duruyor :beers:

1 Beğeni

Her nevi bardak itina ile kırılır😅

6 Beğeni

Kırılan bardak olsun.

1 Beğeni

Bardak organizasyonu yapsak olmaz mı? Abi. Bende kalmadı hiç kırıldı hepsi :grinning:

2 Beğeni

11 Beğeni