En Son Ne Aldık?

Benim pid le aynı gün almıştık. Maalesef Türkiye’ye giriş yaptı ama gümrüğe takıldık abi :slight_smile:

Bugün akibetini soracak @Pierreriviere

Abi bunun ısıtıcısının termostatı var mı, kaç derece maximum ısısı biliyor musun?

Bu kur artışlarıyla yakında “En son ne alamadık?” başlığı açacağız gibi foruma…

5 Beğeni

Çok inceleyemedim ama termostat var gibi durmuyor.

1 Beğeni

https://craftbeertr.com/t/en-son-ne-almadik-ne-yaptik/ :crazy_face:

5 Beğeni

Read the forum dudee diyorsun yani :):slight_smile:

4 Beğeni

DIY cemiyetine davet ediyorum diyelim :grinning_face_with_smiling_eyes:

Tabi aslında işin şakası ama, bazı kalemlerde mecbur kalabiliriz de ilerde. Kur ve ekonomik dinamikler yüzünden ithalatı duran ve gümrükten geçmeyen ürünler olabilir mesela…

2 Beğeni

Siparişi iptal etmişler bugün. Zamlanınca işler değişti heralde.

1 Beğeni

Son seferde bana da olmuştu aynısı. :frowning:

1 Beğeni

Diğer bir kazanın da fiyatını 1800 den 2500 e çıkarmışlar. Benimki stokta yok görünüyor ama bir iki gün sonra fiyatı arttırıp tekrar koyarlar satışa.

2 Beğeni

Tüketici kanununda sanki bununla ilgili bir madde vardı. Hala satıştaysa ve sadece fiyat arttıysa size ürünü siparişinizdeki fiyattan temin etmek zorundalar diye biliyorum

Evet, ama onlarda biliyordur bunu. satışa kapalı şuanda. Bir kaç gün bekleyip tekrar koyarlar satışa.

orada da eğer satıcının girdi maliyetleri artmadan ürüne zam yaptıysa bu fahiş fiyat artışı oluyor. bence siz bir tüketici hakem heyeti başvurusu yapın online olarak. satıcı yeni maliyetleri kanıtlayamazsa yine ceza yer.

2 Beğeni

sizin durum şuna giriyor sanırım ;

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

(4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

2 Beğeni

Yaptık şikayeti bakalım, ne çıkacak göreceğiz.

3 Beğeni

amazonda daha uyguna buldum
kapaklı 50x50 silindirik tencere

kapaksız 50x50 silindirik tencere

ihtiyacı olan varsa bu linkteki bağlantıda genel kullanımda en çok tercih edilen 36x36 cm 36.6 litrelik silindirik tencere, kara cuma indirimi ile 661 tl’ye denk geliyor

2 Beğeni

son 1 adetmiş :slight_smile:

1 Beğeni

Kaplantisten AEK-Tech marka hidrometre aldım. arıtma suyunda 995 gibi değer gösteriyor. sıcaklık 22 derece civarı. Daha önce canda grup diye bir yerden başka bir marka aldım o da aynıydı. Hidrometrelerin genel sorunu mu bu? Bana suda 1000 değerini gösterecek bir hidrometre önerisi olan var mı acaba? çok canım sıkkın şu an.

Bazıları 16°C’ye kalibre edilirler. Öyle olmasın? Üzerinde yazar.