En Son Ne Aldık?

O zaman stirplate şart.

Mayşelerken büyük rahatlıkmış, bir kaç damla şıra işlem tamam.

8 Beğeni

Her ne kadar ATC olsa da kaynama sıcaklığında olan şırayı soğutmak gerekiyor.
Tabi soğutacağımız miktar çok az olduğu için büyük kolaylık.

1 Beğeni

Zam gelmiş, Yukarıda yazdığım destekleyici entryler imha edilmeli

1 Beğeni

Insanın Eline Beline Diline hakim olması lazım

1 Beğeni

Evet biraz sapma yapıyor, bir dakika sonra değer sabitleniyor,

1 Beğeni

Son kurlara göre en son ne almak lazım onu da bir konuşalım bence :confused:

2 Beğeni

Bulgar vatandaşlığı :joy:

7 Beğeni

:smiley:

3 Beğeni

Şu an piyasada maltları nereden almak lazım acaba (verimsiz hitit hariç)

1 Beğeni

Az önce Biraburada’dan 25kg pale ale aldım 450₺. Daha düne kadar 250₺’ya alırdım. Gelecekte sanki hem stok olmayacak hem de daha pahalı olacak.
Genel olarak düşüncem; bir şey lazımsa o an al geç düşünme.

10 Beğeni

Fiyatından ve eşimden dolayı hep ertelediğim, erteledikçe zamlanan, zamlandıkça isyan ettiğim ama en son gemileri yakıp yeniden zam gelecek korkusuyla aldığım bir adet jet30’un sahibiyim artık. Şimdi reçete bulup malzemeleri almak kaldı

12 Beğeni

Başka bir sitede de 400 TL’ye var sanırım. Ayrica genel piyasda Thracian %50 daha ucuz weyermanna göre, gerçekten bu kadar büyük bir farka değer mi weyermann?

2 Beğeni

Ayrı ayrı 5er kilogramlık paketlerde almak istemedim çuval ile aldım. Zaten elimde malt var stok için aldım.
Trakya maltı sanırım iki defa kullandım kötü bir malt değil, dane boyutu Weyermanna göre biraz küçük.

3 Beğeni

Güle güle kullanın hocam,
Reçete en kolayı zaten forumda da var bolca. Basit ve hızlı olgunlaşacak bir bira reçetesi kaynatırsınız.

2 Beğeni

ben ana maltları buradan alıyorum ; https://www.bira.house/
bana yakın oldukları için elden alıyorum kırıp veriyorlar sağ olsunlar. Biab da 75%in altını görmedim bu maltlarla.

özel maltları da kırılmış alma ve düşük gramajlı alma imkanı olduğu için en son buradan aldım ;
https://www.alfaasit.com/ozel-maltlar

1 Beğeni

Ispindle aldım. Çok gozel :slight_smile:

5 Beğeni

@Alpayc hocam anlar o işlerden. Ben de elimdekileri tam bitiremedim duruyor köşede. Bu kış bi boşlukta yapacağım.

1 Beğeni

@Alpayc hocam ilgili başlığa yazıp moral bozmak istemedim ama kolay değil. 2 kez hatasız lehim yaptığımı “sanmama” rağmen config ulaşamamak moral bozdu :smiley:

İnsanlar tilt ini satıp buna geçiyor. Ama yapamadık işte :man_facepalming:

2 Beğeni

Teşekkür ederim hocam. İşin içinden çıkamazsam kafanızı şişiririm artık. Mazur görünüz şimdiden :slight_smile:

3 Beğeni