En Son Ne Aldık?

Her şey gibi tam tahılda iyice coştu.
Geçen hesapladım da, geçmişte bir şişe 2 liralara tekabül ederken şu an reçeteye göre 5-6 liralara ulaşıyor…

Hep 2 liralık yap sende Gökay !

5 Beğeni

4 saat uğraş, karşılığında 45 yerine 18 şişe yap diyorsun :slight_smile:

1 Beğeni

4 saat mi, hangi 4 saat, sen 4 saatte bitirebiliyor musun yaw ? :pleading_face:

Benim evde bira yapımına başladığım ilk kit MJ New Zealand Pilsner’di. Şerbetçi otu aromasının ne olduğunu ilk o zaman anlamıştım. Bizim damak Tuborg gold la terbiye edildiğinden bana çok güzel gelmişti.

Abbey ve Belgian kitleri de çok iyiydi. Greyfurta yetişemedim maalesef :frowning:

Ayağımın altında kimse olmazsa 3 saatte bitiriyorum.

Malt odaklı, az otlu az alkollü session ale tarzı bu senenin yükselen trendi olacak gibi…

Benim için hep öyleydi gerçi…

Dark mild, bitter, stout vs…

Ya da smash’e döneceğiz.
Gerçi her şeyi katlanır kılan kocaman bir motivasyon cümlemiz var;
“Markette 33’lüğü 40 tl, mekanda 60 tl olan bira’nın daha iyisinin 50 cl’ini 5 liraya yapıyoruz.”

6 Beğeni

İmrendim şu an, benim 6-7 saat sürüyor malt kırmadan temizlik bitimine kadar.

Ben seni az çok tahmin ediyorum :smiley:
Mıy mıy mıy, özenli düzenli hareket ediyorsundur, bir şeyi 5 kere kontrol edip öyle hareket ediyorsundur, bütün hızlandırma tricklerini öğretcem sana çekirge :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Hahaha bire bir öyleyim valla ne yalan söyleyeyim :smile:
Büyüksün sensei :smile:

1 Beğeni

Bize de öğretsen :slight_smile: 5 saatin altına düşemiyoruz

2 Beğeni

Şuna 6 diyelim hatta…

2 Beğeni

Zestfullbrew’den pale ale sini aldım. Pils olanı son zamanlarda kurduğum en iyi kitti. Ona güvenip bunu da aldım.

1 Beğeni

Bu firma da İzmir firmasıydı değil mi?

Olabilir bilmiyorum sanırım öyleydi ama :slight_smile:

Şimdi baktım sitelerine ama stokta hiç ürün görünmüyor.

Pale Ale ve pilsner. Onlar kit isimleri…

hocam eski reçetelerinde varsa paylaşabilir misin. kış bitmeden güzel olur gibi geldi şu an :slight_smile:

1 Beğeni

Son kaynatmam temizlikle birlikte toplam 6 saat sürdü, kendi kendime ‘‘Vay beee, hızlanmışsın’’ die saçma bir gurur yaşamıştım. Bunu okuyunca düşüncem değişti :slight_smile:

1 Beğeni