En Son Ne Aldık?

Doğrudur hocam, bende de var o kazandan.

Üretim sonu defolu ürünleri kampanya adı altında müşterilerine kakalayan Hascevher’den almıştım (yeri gelmişken değinmemek olmazdı) ama şu an yoğurt, peynir ve benzeri çalışmalarda daha çok kullanıyorum.

1 Beğeni

Ben de doğrudan onlardan aldığımı hatırlıyorum. Lüks kalitede bir ürün sayılmaz ama fiyatı benzerlerine göre uygundu, kapasitesi de benim 13 litrelik partilerim için yetiyordu.

Şimdi tekrar aynı ekipmanı (mayşeleme için 15l Kale musluklu termos + kaynatma için 30x30 Hascevher paslanmaz + mayalama için Taşdelen 15l cam şişe) kullanmaya başladım.

Musluk için delik açarken kazanı berbat edersem üzülürüm. Hatta yenilerinin fiyatı aklıma geldikçe oturur ağlarım.

Valla biz epey ucuz bir fiyata almıştık Hepsiburada kampanyasından. 21 litre diye sattılar ama 21 değildi bizimkiler. @magunay’ınki sağlam ulaştı ama benimki darbeliydi ve kutusunda da hasar yoktu. Tabii ki iade edebiliyordum ama hasarsız olanıyla değiştiremediler, ben de arkalarından konuşmayı tercih ettim.

Mesela bu. Fiyatı da uygun kargo da yok

2 Beğeni

Bu gelir en fazla belki gümrük çıkar. Yalnız sistemde ihtiyaç olacak shank uzunluğuna göre musluğu seçmenizde fayda var. Shanklar ayrıca bir hayli maliyetli olabiliyor.

Evet baktım 200 TL civarında long shanklar. O yüzden kule mi yoksa collar mi yapacağım kararını vermem lazım

Havalar serinlemeden biraya girişmeyeceğim, ama biraz trolliyeyim bu başlığı :crazy_face::smiling_imp:

Portatif projektörlerden aldım. Yıllar önce çok hevesim vardı ama akkor ampüllerin hem ömrünün düşük olması(model eskiyince kolay bulunamaması), hem gürültülü çalışması beni soğutuyordu. Şimdi hem lazerli hem de ledlileri çıkmış. Bu 1080p ve loş ışıkta iyi bir performansı var, fiyatı da dudak uçuklatmıyor. Netlemesi biraz uğraştırıyor ve kontrastı biraz zayıf ama onun haricinde güzel baya.

Akşamüstü

Öğlen, perdeler kapalı

Gece

9 Beğeni

Fiyat/model alabilir miyiz?

Tabi, amazondan 4300tl ye aldım, lg HF60LS. Kurulum ve ayarlar biraz uğraştırıyor. Daha kolay birşeyler aranıyorsa xiaominin kendi netliğini yapan modellerine de bakılabilir. Ben şu ürünleri takip edip eksi artılarını tartıp bunu aldım,

HF80LS nin amazon fiyatı 7300 dü.

Edit: tam ekran netlikte sorun vardı, ekranın bir tarafı hep blurlu kalıyordu, iade edip bunu aldım, memnunum oldukça.

3 Beğeni

Ben de pandemi sürecinde viewsonic x10 almıştım, gayet memnunum. Konuyu biraya bağlamak adına, koca perdede foruma girmek de ayrı keyif :slight_smile:

5 Beğeni

Zoom’a girmek de şahane olur.

3 Beğeni

Tabi o cihazlar ayrı bir ligde. Bu 2015 te çıkan bir cihazın makyajlısı :grinning:

2 Beğeni

0930 da resmen sızıp uyuyunca ilk gördüğüm mesaj @Durul un zoom bitti mi mesaji oldu geçen hafta :slight_smile:

3 Beğeni

:joy::joy::joy::joy:bazen sarkıyor sabahın 5 lerine diye misafirler gidince bir ümitle gireyim demiştim ama, malesef,03:30 du benden bir kaç dk önce bitmiş

6 Beğeni

Toplam hacmi 19 litre o kazanın, ben de uzun süre bira için kullandıktan sonra artık peynir vs için kullanıyorum.

2 Beğeni

Arpayı kendi maltlayan abilerimize sonsuz saygımızı iletirken, biz de ufaktan da olsa neden kendi şerbetçi otumuzu yetiştirmiyoruz dedik ve Türkiye’nin ilk bağımsız şerbetçiotu çiftliklerinden biri olan @hihopsfarm 'dan Chinook fidemizi alıyoruz.

Fide oldukça hoş hazırlanmış talimat listesi ile geldi, en çok merak ettiğim, internete girip araştırmam gereken konuların (sulama, dikim, hasat zamanı vs) neredeyse hepsini anlatmış.

Bakalım becerebilecezmi :slight_smile:

21 Beğeni

Hayırlı olsun. Bildiğim kadarıyla kökleri de çok uzayacak onun. Saksıda nasıl olur bilemem.

1 Beğeni

Eğer shank almayı düşünürsen bende 4 adet var. musluk kulesini değiştirdiğim için hiç kullanmadım.

1 Beğeni

Uzun olanlardan di mi? Tamam ben senden alayım senden onları

12-13 cm uzunluğunda olanlardan

1 Beğeni