En Son Ne Aldık?

Estağfurullah dedim ama 20 karakteri bulmadı.
:slight_smile:

1 Beğeni

Ben hava taşını denedim, erlen taşıyor, çok köpürüyor

6 Beğeni

Hesap doğrudur ama ben 2 litrelik starterla 1100 Og li lagerleri sorunsuz hallediyorum, zira başlangıçta da kovada çoğalma devam ediyor

4 Beğeni

Bira burada dan İtalyan pils kitini ve Hitit malt dan premium pils kitlerini aldım…

3 Beğeni

Sib40’ı yenileme çalışmaları için aldım. Ayrı bi proje kutusuna monte etmeyi tavsiye ettiler. Termokulp için su geçirmez bi boruyla işimi hallederim sanırım. Tek sıkıntı dijital zamanlayıcı. Biraz bakındım ama kafama yatan olmadı. Tavsiyelere açığım :slight_smile:

5 Beğeni

Butik us-05, s-04 ve diğerlerini getirmiş…

5 Beğeni

Ancak 1 kit parasi tuttu , urunler bozuk cikmazsa helal olsun derim ben bu ise :slight_smile:

3 Beğeni

Mayalar fermantis in orjinal mayalari, toplu alınıp burada bölünüyor sanırım. Kendileri üretiyor olamaz heralde… ?!?

Be-256 butik Belgian aldım kullanıyorum. Çok hızlı başladı, hızlı çalışıyor…

4 Beğeni

Sondan ikinci cümleden (ve fiyattan) dolayı mayayı kendileri çoğaltıp kurutmuş izlenimi oluştu bende. Sonuç güzel olursa ne ala.

Pakmayayla falan mı anlaştılar acaba (tesis için mesela) :grin:

"Merhaba,

Sitemizdeki mayalar Fermantis marka mayalara eşdeğer mayalardır. Mayaları güvenle kullanabilirsiniz."

Dedi müşteri hizmetleri…

yine kafalarda deli sorular, yine bilmeceler bulmacalar…

Fransa menşeli demiş, bildiğim kadarıyla fermentis grubu fransız bir şirket.

Kendileri çoğaltı ise tipinden belli olur, orijinal maya gibi pürüzsüz ve düzgün tanecikli ise sıkıntı yok, Mesela hititmalt kendisi çoğaltıp sonra kurutuyor, mayanın tipi hamur gibi kalıyor. Ve utanmadan buna 20 TL fiyat çekiyor. Butik bira fermantisin türkiyedeki ilk resmi distürbitörü. Özel bir anlaşma ile burada paketlenerek uygun bir fiyat almış olabilirler.

Herşeyi geçtim deneyince belli olur, eğer sıkıntı yoksa diğer firmalar bu saatten sonra maya satamazlar.Her ne kadar piyasada sevilmesede Butik bira olmasa ev biralarının maliyeti ticari biralarla yarışır diğer yam yam firmalar yüzünden. Fırsatını bulunca ne fiyatlar çektiklerini görüyoruz. O yüzden yürü BB, ben şahsen destekliyorum.

1 Beğeni

Diğer firmalar bu işlemi çok önceden beri yapıyorlar zaten hitit hariç. Büyük paketlerde maya alıp küçük paketlerde satıyorlar. Bb yeni başladı.
Firmaların bu şekilde bir yöntem oluşturması biz ev biracılarının faydasına. Bb yine tekel olursa asıl bu sorun olur bizim için.

5 Beğeni

Eski tekel zamanları öyleydi haklısınız, ama şimdiki rekabet ortamı bizim faydamıza. Diğer firmalar çok önceden beri yapıyor ama neden 30 tl çekiyorlardı hepsi? Birbirleri ile rekabet etmiyorlar, BB ile rekabet ediyorlar.

Be-256 muadili butik Belgian mayayı dün kullandım. Orjinal fermantis gibi tanecik ve görünümü kusursuzdu. Hızla çalıştı ve 256 a uygun seri hakde devam ediyor çalışmaya…

Bu arada yurtdışı fiyatları da takip etmenizi öneririm. Bir paket mayanın fiyatı her zaman dudaklarımı uçuklatmıştır. Malt ve şerbetçiotunda da şu anda Avrupa’nın en ucuzuyuz herhalde.

benim kafa orada yanıyor zaten. 4-5 euro yurtdışı fiyatları olan ürünler 13-14 tlye satılamaz diye düşünüyorum. o halde doktor bunlar ne :slight_smile:

1 Beğeni

Neyse :slight_smile:
Yarın görürsünüz fiyatları.

2 Beğeni

Butik mayalardan sonra 30 günde bir sipariş limiti koymuş…
Ayda bir sipariş oluşturabilirsiniz diyor…