En Son Ne Aldık?

Amma olay yaptınız yahu…
Tamam sustuk.

3 Beğeni

Karanlıkta göremedim, aydınlıkta seçemedim, sarhoştum bilemedim hakim beyim :roll_eyes:

5 Beğeni

Vay be, neydiniz ne oldunuz :thinking:
Neyse, hakkınızda hayırlısı. Yalnız bunlardan instagram da çok var :wink:

1 Beğeni

Başka türlü olmayacak :slightly_smiling_face:
Ticari kenara çek :grin:

1 Beğeni

Mazottan ucuz valla… Arabaya koysak çalışır mı acep… Yoksa alkollü araba kullanmaktan ceza yer miyiz… Kendimizin alkolsüz arabanın alkollü olduğunu nasıl ispat ederiz… Karışık işler bunlar…

5 Beğeni

Bir miktar malt,şo ve mayadan zarar gelmez. Stok iyidir :sunglasses::sunglasses:

9 Beğeni

Kendi kazanımı ve kontrol sistemimi PID ve butonlar ile yapıyordum ama çocuklardan dolayı otomasyon elzem hale geldi. CraftbeerPi hazırlıkları başladı. Pompalar ve pnömatik valfler ile 3 kazanlı sistemi tam otomatik yapma niyetindeyim.

8 Beğeni

Kolay gelsin, destek lazım olursa ilgili konu başlığı altından haberleşebiliriz. Gerçi o V3 için ama sanırım siz V4 kuracaksınız, gerçi donanım kısmında zaten bir değişiklik yok.
Malzemeller kargoya bile verilmiş, o yüzden yorum yapmıyorum. SSR kullanacağınızı görüyorum ama soğutma için bir parça göremedim. Gözden kaçmamıştır ama yine de altını çizeyim dedim.

3 Beğeni

Desteğe ihtiyacım mutlaka olacaktır şimdiden teşekkür ederim. Ssr soğutmanın siparişini henüz geçmedim aynı heat sink farklı sitelerde farklı fiyatlar olunca ucuz bulma umuduyla arayıştayım. ISS-M-25A Monofaze SSR Röle İçin Alüminyum Soğutucu ISISO alınacak gibi duruyor. Kaynama sonrası soğutma için ilk etapta pnömatik vana ile şebekeden, ikinci etapta buzlu su dolu kovadan röle ile akvaryum motorundan faydalanmayı planlıyorum. Yorum yapabilirsiniz. Kendin yap meraklısı olduğum için hiçbir parça boşa gitmez.

1 Beğeni

Mayaları yıkadıktan sonra saklamak için aldım. Falkon tüplerde saklanabiliyorsa bunda daha kolay olur diye düşündüm. Hem daha büyük hem ağzı daha geniş hem de dik durabiliyor. Ayrıca steril ve hepsi ayrı ayrı poşetlenmiş. Tekrar starsan ile steril etmeye gerek var mı bilmiyorum ama…
Artık kavanoz kullanmayacağım maya için.

3 Beğeni

Bilemedim ne desem. Bazen sadece fonksinona odaklaniyoruz tabi ama estetik de önemli değil mi? Ama yine de güle güle kullanın.

1 Beğeni

Adında idrar yazıyor evet pek hoş durmuyor ama sonuçta tuvalet kağıdı sadece tuvalette kullanıldığında tuvalet kağıdı oluyor bu da aynı bence :slight_smile:

4 Beğeni

Bu ürün hava geçirdiği gibi kapak kilidi veya sızıntı engelleme gibi özelliği yoktur. Devrilirse içindekiler akar.

1 Beğeni

Ürün açıklaması bu şekilde. Buna güvenerek aldım en kötü maya bozulur yeni paket maya kullanırım :slight_smile:

• Ürün Açıklaması: 100 ml hacme sahip olan steril numune kabı vida kapaklıdır. Pnömatik sistem steril numune kabı sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Hafiftir ve kolay taşınabilir, kolay numune alınmasını sağlar. Kaplar tekli halde blister paket ile ambalajlanmıştır. Kullanım Alanları: Laboratuvar Ortamı, Örnekleme, Eczane, Güzellik ve Kişisel Bakım, Gıda, Çocuk Oyun Etkinlikleri gibi alanlarda. Ürün Ölçüsü: 100 ml hacme sahip’tir.
3 Beğeni

Kullanım alanına bir de maya saklama diye not ettireceksin sanırım :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Etekli flakon tüpler vardı aslında kendi ayakta durabiliyor, onlar çok pratik, bir de çoğaltılacak maya, gliserin su falan için bu kaplar çok büyük, slurry için ideal ama

Bu refraktometrede hesap yapmak gerekiyor mu? Direk yoğunluğu ölçebiliyoruz değil mi?

Gözden bakınca görüntü aşağıdaki gibi.

4 Beğeni

Güle gule kullanın. Daha sonraki alışverişlerinizde brew ware store ile de kayaslamanizi tavsiye ederim. Dönem dönem biri diğerine göre daha avantajlı olabiliyor. Bu arada bu store kegland in ilk storu

3 Beğeni

Burayı gördüm ama güven dolayısı ile veremedim. Bir daha bakarım. Kegland ile bağlantılı olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler.

2 Beğeni

@Alpayc 'nin dediği gibi onlara ait, ilginçtir, aliexpress’de eğer genel indirim yok ise Brew Ware daha ucuz olabiliyor, ama genel indirim olduğu günlerde Kegland’in daha ucuz fiyat verdiğini gördüm.

5 Beğeni