Fıçıdan Şişeleme Yöntemleri

pek yakında yeni imecelerde buluşmak üzere :wink:

@ers’in almayı bir türlü beceremediği iki bardak var bende… Hem “Hatay Original”. Açık artırmaya koysak mı?

2 Beğeni

Ben bu siteden bakmıştım. Alması için arkadaşa gönderdim. O da bakıp daha ucuza başka yerde buldum dedi baika yerden almıştı.

1 Beğeni

Arkadaşlar iyi akşamlar. Ben 4-5 yıldır tam tahıl yapan biri olarak sonunda birkaç gün önce fıçıya geçtim. Bazı sorularım olacak sizlere, yardım ederseniz sevinirim. Henüz basınçla fermantasyon denemedim ona daha zaman var. 1) kovadan normal aktarma çubuğuyla 19 lt fıçıya aktardım, 11-12 psi gaz bastım 4 gün sonra çıkardım (?) bekliyorum. Az gelirse bu süreyi ve gazı kaç gün kaç psi yapayım( lager bira- sıcaklık 4derece) ve bunu yaparken tüm gazı boşaltıp da mı yapmalıyım? Spunding valf, hat regülatörü, karşıt basınç şişe dolum aleti vb aldım yakında kurarım. Burdan ve yotubedan öğrenmeye çalışıyorum. Deneme yanılmalar yaparım elbet. 2) Asıl merak ettiğim konu (ilk gazlandırmada) , diyelim ki 14 psi 6 gün 19 lt keg e yeterli geliyor, eğer keg ebatı küçülürse farkediyor mu? 10 lt fıçı olunca yine 14 psi mi? 7psi mi olmalı? , 4 lt fıçı olunca aynı psi aynı gün mü beklenmeli? 3) Gazlanmış birayı doldururken psi kaç olmalı? Servis basıncı kadar mı itecek kadar mı? 4 lt fıçı yada 2, 5 lt pet şişe? 500 cl bira şişesi? Yani bunda da diyelim 5 psi, bu hepsi için geçerli mi? Ebata göre yada pet şişe olmasına göre farkeder mi? Teşekkürler.

1 Beğeni

Aktarma çubuğu ile zor olmuyor mu? Tortu yoksa buna gerek yok, hortum yeterli olacaktır. Asıl anlamadığım 4 gün sonra niye çıkarıyorsunuz? Diyelim ki 4 gün 15 psi da beklettiniz. Sonra 10 psi a çekebilirsiniz. 1015 gün sonra stile göre servis basıncına alabilirsiniz. (5-10 psi gibi)

Keg ebatı önemli değil. 5 psi hepsinde 5 psi. Gazlandırmak istediğiniz ölçüde gazlandıracaksınız. Sadece şunu ujutmayın, ne kadar doluysa o kadar geç gazlanır. 19 litrelik keg de 10 litre bira 19 litreye göre çok daha çabuk gazlanır.

Onun basıncını ayarlama şansı yok eğer keg e doldurmuyorsanız. Keg e doldurursanız manometre ile ayarlama şansınız var. (Tabii pet şişe aparatı varsa onu da keg gibi kabul ediyoruz.)
Umarım faydalı olmuştur.

7 Beğeni

Çok teşekkür ederim üşenmeyip cevapladığın için. Fıçı sistemini aldığım kişi 3-4 gün 10-12 psi bana yetiyor demişti, bende azdan çoğa doğru artırırım dedim diğer fıçılamalarımda. Tüpten regülatörden vb kaçak olma riski vardır diye bu ilk seferde gaz bağlantısını söküp tüp vanasını bile kapattım… Dipte biraz tortu vardı üstten alayım dedim… Daha sonra diğer yöntemi/ yöntemleri denerim hangisi iyi olursa öyle devam ederim.

1 Beğeni

Gazlandırırken basınç, hacimden bağımsız olarak aynı olmalı(P.V=n.R.T) Dikkat edeceğiniz bir konu; gaz bağlantılarını sökerseniz, ilk bastığınız 10 psi, o şekilde durmaz; karbondioksit biranın içerisinde çözüldükçe basınç düşer. 10 psi altında çözülecek gaz doygunluğuna ulaştığında o şekilde kalır.

6 Beğeni

Düzeltiyorum: @BoBo 'nun vermeyi bir türlü beceremediği @ers 'e ait iki bardak var @BoBo 'da.

5 Beğeni