Hard Seltzer'de Bitmeyen Fermantasyon

Fermantasyon bir türlü bitmek bilmiyor arkadaşlar ne yapmalıyım. Bu gün 25. gün hard seltzer yaptım kendimce bir tarif denedim şeker limon zencefil ve ale bira mayası ile 23 litre kurulum yaptım. OG 1052 3 gündür üst üste ölçümler yapıyorum 1006 1004 1002 diye devam ediyor ve 25. günde olmama rağmen hala hava çıkışı devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım. Ne zaman şişelemeliyim. Bu kadarını tahmin etmiyordum beklediğimden çok daha yüksek alkollü bir içecek oldu.

1 Beğeni

hard seltzer bir kez yaptım, tecrübem yok, ama arkadaşım çok yapar, en büyük sıkıntısı da senin yaşadığın gibi fermantasyonun bitmeme sorunu olur, erken şişeleyip çok şişesinin patladığını bilirim, bence biraz daha sabret.

Hard Seltzer yapıyorsanız mutlaka maya besini kullanın. Besin olmadan mayaların şekeri tüketmeleri oldukça uzun sürüyor. Beklemenizde fayda var çünkü 1.000, 990 a kadar düşmesi olası.

2 Beğeni

Normal saccaromycesler çok zorlanıyor sindirimde, maya besini şart , ısıyı 1-2 derece yüksektebilirsin bir de oksijenlenmeyecek şekilde biraz hafifçe karıştırabilirsin, kvk maya varsa da ekleyebilirsin, benim us 05 yetmemiş stuck olmuştu kveik mayayla çözmüştüm işi