Hazır Kit Önerileniz

Butik biranın pilsner kitini kullanıyorum pek memnun değilim, önerebileceğiniz açık renkli güzel kitler var mı

Kit birası yapmayalı baya oldu ama içtiklerim arasında en beğendiğim Vino’nun Denizci kitiydi.

2 Beğeni

İkram edilenlerden kediköy prag güzeldi.
Biraburada kölsch metheden de çok ama kendim içmedim.
Yine egemalt firmasının kitlerini de gruplarda öven çok ama yine kendim içmedim.

3 Beğeni

Ben kaynatma yapamadığım zamanlarda kit kuruyorum. Vinomarketin denizci, red ale ve odin kitlerini sevdim. Biraburada’nın genel olarak tüm kitleri iyidir ama golden ale ve kölsch ayrı bir güzel. Ben ıpa sever olarak da kediköy delhi ipa kitini beğendim.

biraburada kolch çok güzel, Gaffel’e benzettim (tadım konusunda kendime çok güvenmiyorum) benim sevdiğim bir bira. denenir. Mayası da orijinal kölsch mayası.

1 Beğeni

Bir süredir forumda yoktum, kit kategorisi çok ıssız kalmış, yer zaman vs. konularından sebep tt ye son verdim, kendi adıma güvenli liman olarak bira burada kitleri ile devam ediyorum ipa favorim. Burada yazılanlardan yola çıkıp birkaç şey deneyeceğim

1 Beğeni

Biraburada ipa kiti tadımı yaptım. Kesinlikle bir ipa değil ama çok lezzetli bir apa. Dryhop için citra ile geliyormuş, hep dediğim gibi citra giren biraya dert girmez.
Ipa’ya çevirmek için acılık amaçlı hoptea yapıp eklenebilir belki.

2 Beğeni

dryhop yapılan pilsnerimsi bir bira gibi geliyor bana, içmesi kolay, tadı güzel

1 Beğeni

Evet, o yüzden kesinlikle bir ipa değil diye yazdım :slight_smile:

2 Beğeni

Aynı durum Kediköy Delhi için de geçerli.

2 Beğeni

@BoBo abi sen boş ver kiti falan. Ben oraya gittiğimde geyik eti yiyememiştim bana bir kilo geyik eti getirmeni rica edeceğim :deer::grin::grin:

2 Beğeni

abi onu da deneyeceğim, çok söyleyen oldu

1 Beğeni

Bana da kismet olmadı ne yazık ki. Mecburen birlikte gideceğiz.

Valla bana uyar, bakarsın yazın bir kaçamak yaparız :beers:

1 Beğeni

İkram edilenlerden kediköy prag güzeldi.
şuanda butik wheat mayalıyorum, arkadaşımın tavsiyesiyle denemeye karar verdim. içime başlayınca onun da yorumunu yaparım

3 Beğeni

biramarket firmasının taze mayşeleri güzel. tadı kit ila tam tahıl arasında. özellikle 20 litre ve altında kurulunca daha lezzetli oluyor. kurulum kolay. tavsiye ederim.

1 Beğeni

Merhaba… Guinness birasına benzer bir bira yapabileceğim bir kit önerisi olan var mı acaba ?

Ege malt pilsner kiti için ne düşüyorsunuz ?

Kit yapmıyorum, Ege Malt’ın kitleri güzel diye bir kaç farklı sohbette duydum. Kendim tatmadığım için sadece bana söyleneni sana söyleyebilirim.

Biraburada ipa kiti güzeldi. Kendim yapıp içmiştim ama ipadan çok apa diyen arkadaşlar var o kit için.

1 Beğeni