Jet 30 ile İlgili Sorunlar ve Olası Çözümleri

Çöp kovası ile termosu mu kıyaslıyorsun? Anlamadım?

https://gehapolimer.com.tr/tr/p/hdpe-hakkina.html

Konudan uzaklaşmayabilirsek sevinirim: Jet 30 ile İlgili Sorunlar ve Olası Çözümleri.

Teşekkürler.

3 Beğeni

Benim Jet30’un 50lt versiyonun Klarstein makinam da benzer şekilde kapanma sorunu oldu. Makinayı uzatma kablosu ile elektriğe bağlamıştım. Sorun bundan kaynaklı olabilir diye direk toprak prize bağladım ve bir daha kapanma sorunu hiç yaşanmadı.

2 Beğeni

Ben direk bağlıyorum hocam ve çok anlaşılabilir bir şey değil yaptığı. Bazen yapıyor bazen yapmıyor.

2 Beğeni

Selamlar,

Temizlik yaparken Jet30’un mayşeleme borusunu fazla çekiştirmişim; borular elimde kaldı. Şu küçük parçalardan birini maalesef kaybettim; bulamıyorum. Elinde fazla olan ya da nereden alabileceğim konusunda yönlendirebilecek kimse var mıdır?

Neresi olduğunu tam çözemedim ama butikmatik ile götüştün mü?

Görüştüm. Bunlarla geri takılabiliyormuş borular. Takabildim gerçekten de ancak biri kayıp. Stoklarında yedek yokmuş maalesef.

Jet30’u temizlerken, aklıma da hep gelen şey, başıma geldi ve temizlik esnasında su seviyesin gösteren cam göstergeyi çatlatmış durumdayım. Su sızıyordu, aklıma gelen en basit çözüm ile şeffaf epoksi sürdüm ve su sızması kesildi. Bu belki ileride tekrar darbe alır ve parçalanır diye BB’ya yedek parça var mı diye mail attım, gelen cevap ellerinde olmadığı çözüm olarak plastik boru ile bağlantı yapabileceğim oldu. Bu önerilecek bir çözüm olmamalıydı. Yurtiçinde bu boru çapında bulabileceğim, yerine takabileceğim düzgün bir parça öneriniz var mı? Yurtdışı sitelere baktım, yaklaşık 50euro civarında etrafı metal ile çevrilmiş, darbeye dayanıklı yedek parça satılıyor, en kötü ileride bundan alınabilinir.

Uğur 50 yuro biraz fazla jet30a
Isıya dayanıklı şeffaf boru illaki vardır.
@Alpayc daha iyi bilir

1 Beğeni

Bence de 50euro o boruya fazla, yapıştırma şimdilik çatlakta işe yaradı, ama bir daha çarparsam diye önlemini almak istiyorum, şeffaf bir boru var ise mutlaka bir şekilde monte ederim diye düşünüyorum. Boş bir gün sanayi’de dolaşırım artık :grinning:,

Semaver veya Çay otomatı gösterge borusu şeklinde arama yapınca bazı örnekler karşıma çıktı, eğer tamamen kırılır ise bu firmalardan uygun ölçülerde bir boru bulabilirim sanırım. Hepimizin başına gelebiir, eğer vakit bulursam boru ebatları ve bu konuda yardımcı olacak bir firma arayacağım, bir tane buldum gibi ama İstanbulda…Bu arada gelecek önerilere de açığım :slight_smile:

1 Beğeni

Bendeki makinede o boru metal.
İstersen makineleri değiştirebiliriz.

1 Beğeni

benimde aklıma geliyor her yıkamada kırılma sorunu.kırmadan bi çözüm düşüneyim

Şeffaf poliüretan hortum da düşünebilirsiniz.

1 Beğeni

Ben seviye göstergesi için silikon hortum kullanıyorum. Yani illa şeffaf olması da gerekli değil. Silikon hortum gayet güzel iş görecektir. Bu arada Jet30 bende yok, o borunun taşıyıcı olmadığını varsayıyorum.

1 Beğeni

Taşıyıcı tanımına girer mi bilmem ama o boru hem seviye gösteriyor hem de mayşeleme esnasında sirkülasyonu sağlıyor.

Taşıyıcıdan kastım aşağıda işaretlediğim küresel vana ve camlock grubunun kazanın bünyesine sabitlenip sabitlenmediği ile ilgili. Eğer sabitlenmemişse boru taşıyıcı olacaktır, sadece sağa sola kaymasın diye boru cidara sabitlenmiştir (resimden görebildiğim kadarı ile de öyle). Bu durumda silikon hortum kullanılamaz. Polikarbonat gibi sert ve tabi şeffaf olan burular olabilir. Aşağıda bir link ekledim yurtdışından, ölçüler uygunsa düşünülebilir.

https://www.aliexpress.com/item/1005001515521537.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.2.68a75ec8PDTIEz&pdp_npi=2%40dis!TRY!TRY+88.19!TRY+79.37!!!!!%402101e9d316771432154206926ecf8c!12000016422317986!sh

3 Beğeni

Sahi niye almıyorsun :roll_eyes:

Taşıyıcı değil ve linkteki gibi polikarbonat.

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba. Kaynatma sonrası şerbetçi otlarından nasıl kurtuluyorsunuz? Bir kaç kaynatmadır şerbetçiotuna abanıyorum ve fermentere alırken sıkıntı çekiyorum.
Jet30 şerbetçi otu süzgecim var ama bu çare olmuyor. Mesela aroma için otları atıyorum içine ve otlar şiştiğinde süzgecin duvarlarına yapışıp kalıyor. İşim bitince çıkarmak istediğimde içindeki su süzülemiyor. Şerbetçiotu torbası ile mi kaynatma yapmalıyım?