Kokudan Ne Anlaşılır?

Biraburdadan aldığım(sanırım artık son kitim) Mexican ve malt özü ile kit kurdum her şey çok iyiydi çok iyi sanite ettiğimi düşünüyorum fakat yine hüsrana uğradım son 3 kitimde oluşan UHU benzeri koku bu birada da vardı hepsine aynı olan ne hata yaptım anlamıyorum.
Youtube’de izlediğimde instanlar sanite etmeden bira yapıyor oluyor o kadar özen gösteriyorum kovamda mı sorun var kitte mi hep farklı yerlerden sölyediğim bu 3 kitimi çöpe attım lütfen biri yol göstersin

NOT:gazlanma rengi vs her şey normaldi kovada 3 hafta bekledi

firmaya mesaj attınız mı ? Belki normaldir.

Merhaba fikir vermek adına aklıma 2 durum geldi. 1 su olarak ne kullanıyorsanız bunun etkisi olabilir. 2 kovada 21 gün uzun bir süre hidrometre yardımıyla fermantasyon bittiğinde ölçüm yapıp almanız belki tat profilinde olumlu düzelme olabilir.

Uhu aseton benzeri koku olduğundan eminseniz fermantasyon sıcaklığında sorun vardır.

1 Beğeni

su olarak damacana kullandım kitin önerisi 7-10 gündü fakat fırsat bulamadım kovada 21 gün sorun yaratmaz diye düşünüyorum üstelik hava kilidini ferm başlangıxında kokladığımda da benzer bir koku vardı hidrometrem de kırıldı maalesef alamadım yenisini

21-15 derece arasında değişiklik gösterdi sıcaklık

dönüş alamadım maalesef

21 gün beklemesi kesinlikle böyle bir sorun yaratmaz.

Sanki bir sanitasyon probleminden kaynaklanmıyor gibi. @msk’nın dediği gibi maya sıcaklıktan, veya başka bir durumdan ötürü strese girmiş gibi.

Bir süre dinlendirmekle sorunun şiddeti azalır mı bilmiyorum ama dökmeden önce biraz bekletmekte yarar var.

Edit: Yani hızlı sıcaklık değişimi olduysa bu da stres yaratabilir.

Yanlış mı anladım, üst üstte 3 kit yaptınız ve kokudan çöpe atıp bir kit daha yaptınız ve yine benzer koku nedeniyle çöpe atacaksınız ? Acaba bu kadar yanlış üst üstte olabilir mi? Belki de sizin duyduğunuz koku normaldir? Şişeleme yaptıktan sonra, gazlanma sonrası koku, tadında gariplik, aşırı köpürme gibi durumlara rastlamadınız sanırım. Tahmin yapmak imkansız gibi, uhu gibi dediğiniz kokuyu şimdiye dek bir tek kötü mayalanan şarapta almıştım, hiç birada böyle bir durum ile karşılaşmadım, ben olsam şişeler ve şişede durumunu takip ederdim…Belki düşündüğünüz gibi bozuk değildir…

Son kurduğum 4 kitten birinde almadım kokuyu, doğrusu üst üste kurduğum 2 kitte adlım ortak noktaları 3 kilo malt özü olması, farklı olan kiti şeker ile kurmuştum. Şişede köpürme gazlanma normal koku ve tad olarak uhu duruyor

Söylediğiniz şey solvent, fusel alkol ya da etanole benzer tat-koku karışımı bir şeye benziyor ve bunun bir kaç sebebi olabilir.
1 yüksek sıcaklıkta fermente (sıcaklık 18-20 ⁰C aralığında olmalı ve mümkünse stabil tutmaya çalışın)
2 maya miktarı yetersiz olabilir, ya çoğaltın ya da 2 paket kullanın.
3 meraktan kova kapağını çok açıp-kapamayın.

3 Beğeni

belki de maya miktardındandır diğerleri pek olmadı 3kg malt özü ve 10g maya kullanmıştım

Ben yine aynı yerden ,aynı Mexican malt kurdum.Ve neredeyse hıc koku yok Tabi açıp bakmadım henüz ,genelde dolum öncesi bile açıp bakmam zaten.Ama bu sefer fermante sırasında bile hiç koku olmadı .Önceki kitlerimde sürekli maya kokusu geliyordu bu sefer gelmeyınce şaşırdım üstelik.24.gün şu anda.

malt özü kullandınız mı mayayı uyandırıp mı attınız yoksa paketten mi

Paketten çıkan mayayı kullandım ilk gün.Klasik işlem yani.

Bence bu sıcaklık etkenini sabitlemeden diger etkenlere bakmak anlamsız. Tek tek eleyerek sebebi anlayabiliriz diye dusunuyorum ısıtma ceketi ve termostat ile sıcaklıgı sabitlerseniz ve mayayı starterle kite karistirirsaniz daha kesin konusmalar yapılabilir tabi bu benim görüşüm starter konusunda işi bilen biri kolay bir sekilde tarif edebilir bende iyice öğrenmek istiyorum.

2 Beğeni

Kit birası yapıyor ve kitle birlikte gelen mayayı, kit ya da maya üreticisinin önerilerine uygun şekilde kullanıyorsanız starter gerekmez bence. Starter hazırlamanın esas amacı bir süredir uyku halinde bekleyen mayanın sağlıklı olup olmadığını anlamak ya da elimizdeki yeterli olmayan miktardaki mayayı çoğaltmaktır. İlk kez kullanılacak ve kitle birlikte gelen mayanın maya üreticisinin tavsiyesi doğrultusunda uyandırılması sağlıklı bir uygulama ama o bile şart değil. Burada çok oynamayan bir ısı sağlanması daha önemli gibi geldi bana ama -çok aşırı oynamalar olmadıkça- o bile çöpe gidecek bir biraya yol açar mı emin değilim.

5 Beğeni

İçen diğer kişilerin yorumları nedir? Ben ilk yaptığım biradan nefret etmiştim. Bana göre kusmuk gibi kokuyordu, diğer içenler bu kokuyu duymuyordu. O zaman maya kokusu diye düşünüp bir daha uzun süre kit mayası kullanmamıştım ama o koku kit mayası ile de ilgili değildi sanıyorum.

1 Beğeni

Şu kaynak böyle diyor;

Solvent character is almost always the result of fermenting too hot. Generally speaking, the hotter the fermentation, the hotter the beer. High temperatures crank yeast metabolism into high gear, but in doing so, our fungal friends create more of what are known as acetate esters. Such esters are members of the same family as many of your favorite industrial chemicals, including paint thinner, nail polish remover, varnish, spot remover, turpentine, epoxy, and super glue.

Aseton, uhu benzeri kokular genellikle sıcaklıkla alakalı. Öncelikle birayı farklı bi kaç kişiye tattırıp gerçekten o koku mu var emin olmak lazım. Yani problem var ise öncelikle ona bi emin olmak lazım.

10 Beğeni