Makina Yapımı İle İlgili Destek

Ayaklar 2 mm. diğer yerler 1 mm.

1 Beğeni

hala satılık mı hocam ölye ise özelden dönüş yapabilir misin

1 Beğeni

Yok hocam satmıyorum almak isterseniz ucuza membasını buldum diye paylaştım😃

1 Beğeni

Yaptığım eklentileri paylaşmak istedim.

5 Beğeni

TRY 100.00 | Arama termometre-3 “yüz x 2.5” probu 1/2 "NPT 0-220 F bira kaynatın su ısıtıcısı homebrew termometre
https://a.aliexpress.com/_mstAnzs

2 Beğeni

Hocam nerden alabilirim bundan. Fermenter olarak kullancam

Hocam tepecikte 2. El mutfak malzemeleri satan yerler var ama fermanter olarak zor conta falan yok kaynatmada kullanabilirsin detay tarif istersen numaranı yaz konuşuruz

Ben de fermanter olur mu diye baktım ama olmaz onlardan. Konum olarak bu sokak üzerinde işaretli yerin yakınlarında. Kapıda hacı diye tabir edilecek genç tipler var. İçerisi büyükçe olan bir yer. Kapakları yok,bulup uydurmak gerekli.

3 Beğeni

Düzgün bir kapak uydurulduğunda çok güzel mayalama yapılır o kaplarda. Tabi bu hava kilidinden çıkan gazın müptelası olmayanlar için. Dokuz litrelik tenceremde kapağın çevresini alüminyum folyo ile kapatarak da streç filmle sararak da çok kez sorunsuz mayalama yaptım. Gaz kendini tahliye edecek bir yolu mutlaka buluyor. Folyo ile basit bir labirent oluşturulduğunda istenmeyen yaratıkların içeriye girmesi ise hemen hemen imkansız.

Yeter ki mayayı koyup kabın üstünü örttükten sonra varlığını iki hafta boyunca unutabilelim.

1 Beğeni

Teşekkürler. Kaynatma kazanı var. Plastik fermenter eskidi biraz. Paslanmaz kullanmak istiyorum. Temiz ve iyi fiyata denk gelirsem almak istiyorum

1 Beğeni

Ben de böyle bir kaynatma kazanı edinmek istiyorum. Züccaciyelerden vesaire edinmesi çok pahalı. 1500 lira isteyen var. İstanbul’da letgodan falan denk getirmeye çalışıyorum artık. Kaynatma kazanı olarak kullanabilir miyim? Kit biraları çok basit, yeni geçiş yapacağım. Tüm tavsiyelere açığım.

Hocam slm kaynatma kazanı olarak tabiki olurda benim bulduğum yer izmirde ist bilenler mutlaka cvp verirler

Böyle bir derken benim kazandan bahsediyorsaniz 40lt şu ısıtıcı olarak satılıyor. https://www.duzgider.com.tr/ adresinden almıştım

Evet en kısa sürede edineceğim. Artık kendim pişirmek istiyorum, kitlerle belli bir tattan fazlası olmuyor. Taze mayşeler buna yöneltiyor illaki. Tencerede ocakla pişirmekten daha az zahmetli görünüyor. Hızlı soğutma için yine de serpantin gerekli sanırım. Tencere olsa pet buzlarla sıfır dereceye yakın leğene tencereyi daldırırdık😎

1 Beğeni

Aramıza bekleriz tam tahıla

1 Beğeni

Serpantin şart evet…

1 Beğeni

Merhaba. Yeni başlık açmak yerine bende burada sormak istedim. Kit yapıyorum ama tam tahıla geçeceğim ve makinemi kendim yapmak istiyorum. 50 litrelik paslanmaz çelik bir güğümüm var.

Bu güğümü makineye mi çevirsem yoksa büyük 45 litrelik büyük bir tencere alıp onu mu çevirsem daha doğru olur. Güğümün tek sıkıntısı ağzınındar olması

Bu kısmı anlamadım.
Isı kontrolü yapabileceğiniz herhangi bir kazan, hatta izole termoslarla bile bira yapabilirsiniz. Başta küçük denemeler yapmanız daha uygun bence. Onun için evdeki küçük bir kazan bile işinizi görür.

2 Beğeni

Ağzının dar olması yazmak istemiştim.

Hacim yüzey alanı dar değil mi bu güğümün? Yüksek hacimde çalışmak istediğinizde malt yatağı sıkışma riski var ama size daha net cevabı @Alpayc ve @CeyhunMisir verir.

2 Beğeni