Menegin's Barleywine

Üçte biri tanıdıklara üçte biri fakirlere üçte biri de bana

3 Beğeni

Engin hocam reiterated mash yapacak mısın yoksa şurup kullandığın için gerek olmayacak mı?

1 Beğeni

Ben yirmi karakter kuvvetinde fakirim.

2 Beğeni

Toplam 8.7 kg tahıl görünüyor reçetede ama 1.5 kg ı (aslında litre) maple syrup. Açıkçası 7.2 kg ı tek seferde jet30 da deneme niyetim var. Daha önce 7.1 kg ı denemiştim, sıkıntı olacağını sanmıyorum.

2 Beğeni

Meşe fıçıdan da geçecek tanen.

Anladım eyvallah. Kolay gelsin

1 Beğeni

E iyi işte 1/3 kısımın kazananı da bulundu

Ben kovayı sana yollarım, sen kargo yaparsın artık :wink:

Sizin tarifler acemi de olsam bende uygulama merakı uyandırıyor, bu birayı sizin kadar detaylı olmasada uygulamak istedim, barleywine tadı ne ola ki diye biraz araştırdığımda beğenebileceğim bir stil olduğunu fark ettim. İki hafta içinde malzemeleri oluşturabilirsem deneme yapacağım, size önceden reçetemi de fikrinizi almak için göstermek isterim. Burada dikkatimi çeken 1.5 litre akçaağaç şurubu oldu. Oldukça yüksek fiyata satılan bir ürün, çok sevmeyiz, kırk yılda bir alırsak da onuda Organik alırız ki oldukça pahalı. Sİz acaba hangi ürünü satın aldınız? Bulabilirsem sizinkini arayacağım.

2 Beğeni

Engin zengin biraz ama seviyoruz onu da

4 Beğeni

Sen fıçıyı yolla 1/3ü dolu geri yollarım sana

Çakma şurup muhtemelen, metro da 2 çeşidi var. Benim arkadaşım bir çeşit likör yapıyor onunla.

Teşekkürler, bende bir takım denemeler yapıyorum. Siz oluşturun reçetenizi, bir çok deneyimli arkadaş zaten yardımcı olacaktır (yorumlayarak ve içmek isteyerek :slight_smile: )
Ben de elimden geldiğince ve bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım elbette.

3 Beğeni

Metro hiç aklıma gelmedi, aklıma direkt Makro Market gelmişti :slight_smile: Uzak ama ilk fırsatta uğramak şart oldu, bu tarifinizi bir şekilde uyarlayıp denemek isterim.
Reçetelerimi yorumlamaya yardımcı olacak arkadaşlar olacağına eminim, yaptıklarımı (henüz tt da 5 kaynatma yaptım) tadacak cesarette biri çıkar ise de severek yorumunu alırım :slight_smile:
Henüz kendim dışında hiç bir tam tahıl bira tadına bakma şansım olmadı, o yüzden açıkçası yaptıklarım nasıl oluyor veya iyi bir tam tahıl bira nasıl olmalı henüz bilemiyorum. Ama şunu net bir şekilde fark ettim ki, kitten bira yapmak ile tt dan bira yapmak arasında inanılmaz fark var. Ben geçen seneye kadar ne gerek var ki nasılsa kitlerden farklı tadları çok iyi bir şekilde alıyorum diye düşünüyordum, ama ilk tam tahılı yaptığımda tüm düşüncelerim değişti.
Konunuza daha fazla kirletmeyeyim, merakla izlemeye devam edityorum :slight_smile:

8 Beğeni

Her türlü tadıma varım :slight_smile: :heart_eyes:

2 Beğeni

Bunu demiyecektiniz :slight_smile: Günah benden gider valla…Henüz şişelemediğim kovada Menegin den esinlendiğim balkabağı bira denemem var, şişelediğim de size yollamak isterim :slight_smile:

Tadıma liste yapılıyorsa beni de yazar mısınız :smiley:

2 Beğeni

Trakyalı olduğumu söylemiş miydim?:slight_smile:
Her türlü öldürmeyecek deneyinizi bende yapabilirsiniz

1 Beğeni

:grinning: Şişelediğimde, gazlanmasını beklemeden size, @EmrU ve esinlendiğim @menegin’e tadıp fikir vermeniz için (olası eksik gördüğünüz kusurları) yollayacağım. Sıraya’da Barleywine’ı alıyorum :slight_smile: Hadi hayırlısı :innocent:

3 Beğeni

Sabırsızlıkla bekliyoruz

1 Beğeni

Barleywine için rezervasyonlar açıldı mı🤭

2 Beğeni