Nasrettin Hocayla Diğer Fermente İçecekler: Tepache

Şunu istemeyerek de olsa söylemek zorundayım ki artık kabak tadı verdi bu muhabbet ve oldukça ince bir zeminde ilerliyorsunuz. Bu kadar rahatsızsınız madem, başka forumlar da var, hatta Facebook grupları var çok güzel, oralarda daha mutlu olacaksınız bence.

Tadım da sadece tam tahıl biraları için ve birasız katılım da olmayacak.

Ve çok haklısınız… Eski üyeler birbirimizi tutuyor, kit birası yapanları hor görüyor ve aramıza almıyoruz. Almayacağız da.

Yaşasın popülizm, yaşasın tam tahıl…

5 Beğeni

Arkadaşım kit biracılığını küçümsüyor hatta istemiyor olsak foruma başlığını bile koymayız olur biter. Kimseye şirin gözükme gibi bir çabamız yok. @ocho hocamın dediği gibi siz şu kompleksinizden bir kurtulun bence.

5 Beğeni

Başlığı konudan saptırmış olacağız yine ama yazmadan da olmayacak;

• Bu forumda asla kit birası kuran insanları küçümsemiyoruz
  • Bu forumda siz her ne kadar “popülizm” deseniz de - popülizm ile ne alakası var çözemedim- devrecilik yapmıyoruz.
  • Size tavsiyem dayanağı olmayan niyet okuma çabalarından vazgeçin ve her konuya alakasız bir şeyler yazıp konudan uzaklaştırmayın.
  • bu arada açıklamak zorunda değilim ama ben beş on yıllık üye değil bir yıllık üyeyim.
  • ayrıca hala sadece kit birası kuran veya ara sıra kit birası da kuran arkadaşlarımız var.
6 Beğeni

Ben sadece 6 aylık üyeyim.

Dün bi tanesine denk geldim yaratıcı fikirler var cidden.

T Shirt yazısı olur bundan

5 Beğeni

2 ay sonunda tam tahıla geçme sebebim tamamen buydu

3 Beğeni

Konu başlığı tepache ama konu ile ilgili ilk iki gönderi var. Başlığı açıp, o kadar emek verip tarif yazana da ayıp!

7 Beğeni

Hemen hemen hepimiz kit biracılığından geliyoruz, ama bu forumda kit biracılığı olsun mu olmasın mı diye çok düşündük zira amacımız tüm kit biracılarını tam tahıla yönlendirebilmek, ön ayak olmak, bak ne güzel sen de bu minvaldesin

Koruyor değil tanıyor diyelim ,dolayısıyla birbirimizi yanluş da anlamıyoruz,
Yaşının genç ve mizaç olarak alıngan ve polemik yaratmaktan çekinmeyen bir yapın var “bence”, ama burası yeri değil ve artık sana cevap yazmaktan sıkıldık, beğenmediğin foruma da girme, daha ne diyebilirim ki sana.Böyle devam etme bu da sana forum olarak ilk uyarınız olsun.

8 Beğeni

Özür dileriz @Petrozza

5 Beğeni

Harbiden yaa, akıntıya kapılmışız, adam kara delik gibi içine çekiyor, forumu büzüyor, son forum üfleyici gibi, kusura bakma @Petrozza

6 Beğeni

O benim hatam, cok fena gozum kaldi son fotoda, nazarim degdi :grinning: sahane gozukuyor ama ne yapayim :beer::beer::beer:

3 Beğeni

Neden tam tahıl biraları ile katılım var

Evet mesela mısır birasıda yok hazır kitte. Hazır kiti savunmuyorum, tabikide tam tahıl gerçek ve asıl bira. Ama her yorumumdada sorun yoktur diye düşünüyorum. Düzgün cevaplar vermek yerine dolaylı ve mecazlı şekilde alaylı cevaplar var yukarda.

Forum yönetimi olarak öyle uygun gördük.

1 Beğeni

Hazir kit biralari ile etkinliklere katilamiyorsak forum yonetimi olarak turkiye ev tam tahil biracilari olarak isim degisikligine gitmenizi tavsiye ederim. Zaten yukardada kendiniz belirtmistiniz hazir kite karşı tutumunuzu.

Hocam bunu bir uyarı olarak kabul edin lütfen…

Konuları karıştırmayı ve konuyla alakası olmayan yorum ya da gönderilerle amacından saptırmayı, bilgi (!) kirliğine neden olmayı, yapılan tüm açıklamalara rağmen aynı şeyleri söylemeye devam etmeyi bırakın artık.

Aynı şekilde devam etmeniz hâlinde öncelikle bir süreliğince forumdan uzaklaştırılacaksınız.

Israrla aynı şekilde davranmaya devam etmeyi tercih etmeniz hâlinde de forumla ilişiğinizi keseceğiz.

Anlayışınız ve uygun şekilde davranma çabanız için şimdiden teşekkür ederim.

11 Beğeni

Konu basligi hard seltzerdi ve bu konuyla ilgili video paylastim daha once yapmadigim icinde bilgi almaya calistim.

Hazir kit yapanlari bulusmaya kabul etmiyorsanız ve sebebinide soylemiyorsaniz sizin hakkindaki dusuncelerim dogru demektir.

uzaklastirma veya banlama yaparsanizda hazir kit yapanlar hakkindaki dusuncelerinizi uygulamaya gecirmis olur ve hakli cikmis olurum.

Kendi konularimdada burdada olabildigince net saygili ve bilgim çerçevesinde dogru cevaplar vermeye calistim. Gerisi size kalmis. Tesekkurler

Arkadaşımızın foruma girişi 07.09.2021 tarihine kadar engellenmiştir.

6 Beğeni

@msk @Baltazar @Durul @CavcavAli ne kadar naziksiniz. Forumun iyi bir okuyucusu olduğum konusunda iddialıyım ancak yazma konusunda sınıfta kalırım. Eski forumda da benzer bir durum olmuştu, ben yazma kısmına girince işler karışıyor, evrenin meşazını alayım bari :slight_smile:

İmza: 3 Yıldır Üye Olup Sadece Birkaç Kez Tam Tahıl SMaSh Denemiş Utanmaz Arlanmaz Kit Biracısı

8 Beğeni

Beni anmamışsınız, alınmadım dersem yalan söylemiş olabilir miyim emin olamadım…

Neeeeeee!

3 Beğeni

Utancımdan yerin dibine girdim şimdi. @BoBo’ya ayrı bir teşekkür borçluyum.
Yalnız bu sitemin zamanlaması manidar. Önceki mesajdaki imzanın üstüne geldi niyeyse :stuck_out_tongue:

1 Beğeni