R e d X - " I P A "

Redx malt’ı sanırım @menegin’nin bir tarifinde görmüştüm, maltın ismi ilginç geldiği için araştırıp ufak bir batch yaparım diye alıp kenera koymuştum, epeydir aklımdaydı mayamı çoğalttım hafta sonu inşallah kaynatmayı yapacağım. İçimden bu malttan oldukça hoşlanacağımı ama bir daha kolay bulamayacağımı söylüyor :thinking:

RED X IPA
Batch size 14 L
Mash15.63 L
Sparge Volume7.3 L
Total Water22.93 L
OG (SG) 1.046
FG (SG) 1.006
EBC (Color) 25.6
IBU (Bitterness) 60.4
ABV 5.27
MASH EFFICIENCY 75 %
FERMENTABLES
Red X 3.000 kg 93.8%
Carapils 0.163 kg 5.1%
Carafa I 0.035 kg 1.1%
HOPS
Magnum 7.500 g 60 min
Simcoe 10.000 g 15 min
Sorachi Ace 10.000 g 15 min
Simcoe 10.000 g 0 min
Sorachi Ace 10.000 g 0 min
Sorachi Ace 10.000 g Dry Hop 4 days
Simcoe 20.000 g Dry Hop 4 days
YEAST
US West Coast M44 (81%)
MASH STEPS
Mash In 52 C / 30 min
Mash Step 2 65 C / 30 min
Mash Step 3 72 C / 30 min
Mash Out 78 C / 10 min
BOIL TIME 60 min
4 Beğeni

Sorachi ace konusunda biraz Araştırma yapmanızı öneriyorum

2 Beğeni

Bir abim daha yeni acık ucundan serüven sever olmayı tavsiye etti, bende koyuldum yola :slight_smile:
Otları yeni yeni tadıyorum-tanıyorum, zaten o kadar çok var ki, reçete yaparken oranlar ile hep oynamak isterim ama tabanında bir yere sırtımı dayamak isterim, o kadar da maceraya dalmayalım diye :slight_smile: Bu otu bilmediğimden nasıl olacağını göreceğim, acaba sadece acılık otu mu, hatalı mı almışım diye baktım, benim baktığım abi de böyle kullanmış, sonra ota bir baktım, hem acıllık hem aroma olarak kullanıldığı hatta dryhope ve kaynama sonu eklemeyi tavsiye eden de var, sonuçta bu bir deneme yanılma olayı…göreceğiz bakalım :slight_smile:

2 Beğeni

Sorachi ace i saisonlarla değerlendirebilirsin Uğur, buna uymaz sanki.
Ben redx ile sahtipa yapmıştım. Bak çavdar da gider buna.
Reçete ise;

3 Beğeni

Sorachi ace ne kadar limon aromaları dense de 30dkdan sonra dereotu aroması verdiği yazıyor yabancı yayınlarda. İpada bilemedim

3 Beğeni

Valla maceraya çıkana da dur önünde uçurum olabilir de denmez ki :rofl:
Şimdi akşam yine bir kaç saat araştıracağım, teşekkürler bu arada… :hugs:

2 Beğeni

Ben bunu ya görmedim, ya da gördüysem de farkında değilim, abi elinden de bir şey geçmemiş olsun yahu…

1 Beğeni

Ona zaten bizim camiada saplamacı derler

3 Beğeni

hazır sahti lafı geçmişken; ardıç meyveleri ne zaman olgunlaşır. bi yerde gördüm ona göre toplatcam :slight_smile:

1 Beğeni

Soğuk görmesi lazım. Meyveleri kızarmaya başlar, bu ay olur aslında ama aralık-ocak daha makbuldü.

1 Beğeni

Küçük kazanla çalışırken çok deneme yapıyordum. Beni boşver, Bjcp de yeni tura başlayacak arkadaşlar var :wink:

2 Beğeni

Aklımı karıştıran @Baltazar ın akıl oyunlarına gelmeden, bu gün kaynatmamı Sorachi Ace ile yaptım :nazar_amulet:, en verimli kaynatmalarımdan biri oldu, 1.054 ile tamamlandı, bunu ya ilk defa PH’ı tam tutturmaya çalışmam ya da düşük miktarlı mayşeleme yaparken çok iyi karıştırmamdan birine bağlıyorum :smiley: Bu arada elimde kalan Sorachi Ace de tavsiyelere uyarak saison da değerlendirmek üzere derin donduruda uykuya yatırdım. Renk güzel gözüküyor, hadi bakalım ne çıkacak :slight_smile:

4 Beğeni

Bende mi sorun var?
:thinking:

Late additions and dry hopping can bring on interesting and complex characters (just drink the Sorachi Ace Saison to get an idea), but be judicious in your quantities. Without the boil to get rid of some of the carvone, the dill-like note may become unpleasant.
Diye belirtiyor Sorachi Ace Hops: An Oddity in the (Already) Strange World of Beer sitesinde
Ben oranın yalancısıyım

1 Beğeni

Abi bunlar hep bizi kandırmak için yapılan akıl oyunları :slight_smile: Göreceğiz birlikte, hem zaten sen bir adres demiştin, hmmm neydi ya :thinking:
Ben de 15. dk’dan itibaren kaynamaya girdi.

Bana güzel gelen belki olması gereken renk değildi :thinking:, şişeden çıksın foto koyarım…

1 Beğeni

Boşver rengi, 13 numara bendim :wink:

Biliyorum, ben seçmiştim :slight_smile: Yarın yolda abi :slight_smile:

Yok ya takılıyorum, redx i beklerim :slight_smile: ya da gelir içerim.

1 Beğeni

Benim adresi herkes bilir. Kargoculara Baltazar demen yeterli

1 Beğeni