Regülatör ve Co2

Selamlar

Regülatör ve co2 alma arifesindeyim. Kullandiginiz memnun kaldığınız regülatör ve co2 ler nelerdir marka satilan site varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

2 Beğeni

Ben de aynı şeyi merak ediyorum

2 Beğeni

Selamlar,

Benimde radarimda bu konu, Kabaca keg sistemini soyle planliyorum,

2 musluk , 3 fici + 5 kg tup gibi bir hacim, Bu kadari biranin taze olarak tuketilmesi acisindan benim icin yeterli. Ama her turlu cift cikisli regulator almayi planiyorum. Egrisini dogrusunu dusununce +500tl yatirim bana mantikli geliyor. Yildiz marka populer diye biliyorum.

-Servis basinci ve gazlama basincini aradaki aparatlardan bagimsiz olarak yapabilme ( Cikistan sonra ekstra basinc regulataru ekleyince basinc aparati tanesi 300 tl)

Bence bu durum bir ficiyi gazlarken ayni zamanda baska ficindan servis alma imkanini kaybetmemek acisindan onemli.

-ileriye donuk her turlu modifikasyonda isimizi en cok kolaylastiracak parca cift cikis

Bence aradaki masrafa degecek konfor.

2 Beğeni

Ben de yıldız marka bakiyorum ancak uzun vadeli plan olmadığı için tek çıkış gaz regülatörü alacağım büyük ihtimalle. Ancak ucuz olanlarda var, genelde araştırdığım regülatörde akımsiz nikel kaplama olmasını öneriyorlar. Başka varsa dikkat edilecekse duymak isterim.

2 Beğeni

Yildiz marka mesrubat tipi su anda turkiyede bulunanlar arasinda referans alinan tip.

Bu tarz parcalari demirbas olarak degerlendirmek lazim, Odediginiz para/ fayda olarak en ust siraya yerlesebilirler.

2 Beğeni

Bunu düşünüyorum ancak 2-3 tane farklı serisi var ayni fiyata ne farklari var anlamadim

1 Beğeni

Bu linkteki ozellikler,

• Gazlı içeceklerin uygun CO2 seviyesi ile servis edilmesini sağlar.
  • DIN 6650-5 standart şartlarına uygunluk (SK-ZERT onaylı)
  • Gazın temas ettiği tüm yüzeyler akımsız nikel ile kaplamalıdır.
  • Tek ve çift çıkışlı ürün seçeneği bulunmaktadır.
  • Ürün içinde birikmiş gazın tahliyesini sağlayan manuel sigorta tahliye sistemi vardır.
  • Ø 50 mm manometre
  • Küresel vanalı gaz çıkış sistemi bulunmaktadır.
  • Hassaslaştırılmış sigorta sistemi.
  • Akış ve duruş anında çıkış basıncının dengeli kalmasını sağlayan hassas çalışma sistemi.

Farkli serilerini bulamadim ama bu ozellikler gayet gecerli. Diger serilerde ozellikler nasil degisiyormus?

2 Beğeni

Firmanın sitesinde 5070-p gibi değişik ürün kodlariyla var ancak ayri bir özellik yazdığını göremedim galiba kendi iclerinde siniflandirma için.

Şu an için tek çıkış 5070 kodlu ürün gayet uzun vadede iş görecek gibi duruyor.

Ben yıldız ın aşağıda linkini vereceğim 5950 modelini kullanıyorum.

Memnunum, bir sıkıntı yaşamadım ama normalde meşrubat regülatörü değil. Ayrıca manometre değiştirmek gerekiyor, 50 tl de manometre fiyatı.

Yeni alacak olsam aşağıdaki ürünü alırdım.

https://www.instagram.com/p/CMt5rcAFQNN/?utm_medium=copy_link

3 Beğeni

Ben bunu kullanıyorum, memnunum ama ali expresten satın aldım

2 Beğeni

Bu arkadas yasiyormu hala :smiley:

Kedikoyde satilan kutulu malt degirmeni alacaktim ama o isten de cekilmis :frowning:

En son 15’lik chugger pump vardi, birde Whirlfloc tablet kalmisti.

Dileriz devami gelir.

https://craftbeertr.com/t/tam-tahil-ekipman-malt-degirmeni/355
@WhitePeace aynı değirmeni forumdan bir arkadaşımız satıyor ikinci hem de uygun fiyata bakabilirsiniz.

Regulatör konusunda ben de tam tahılda satılandan aldım ama henüz aktif kullanamıyorum sistemim hazır değil. Beergun almıştım, şişelemede vs kullanıyorum. Ben aliexpress’ den almıştım. Aliexpress’den alırken dikkat etmeniz gereken nokta iki çeşit tüp bağlantısı mevcut. Bir tanesi Türkiye’ deki tüplere uymuyor. Ben tabiiki gidip onu seçmişim farkında olmadan :slight_smile: sonra satıcıyla konuştuk ara bir aparat gönderdi sonraki siparişte, bu şekilde çözdük problemi. Aynı anda aldığımız arkadaşımız halla kullanıyor bir şikayetini duymadım.

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: İkinci El kategorisi hakkında

:slight_smile:

4 Beğeni

Üstadlarım aklıma takılan bir soru var sizlere sormak en doğrusu. Akvaryum sistemlerde kullanılan co2 tüpü ve gazı ile bizim bira için kullandıklarımız arasında bir fark varmıdır.

Tüp ve gaz açısından sorun yok . Regülatörü farklı

gaz hattında 9.5 mm lik gıda hortumu kullanmak sıkıntı yaratır mı ?

Merhaba Bir video izledim ev yapımı gazoz satıyordu adam gazlandırmayıda karbondioksitli yangın tüpünden kullanıyordu aynısını ofistede gördüm bizim sistemdeki gazlamayada olur mu?

Hocam uzak durun o işten, daha önce de forumda bir yerde yazmıştım, şimdi bulamadım ama o tüplerin çok iyi temizlenmesi gerekir. İçinde pudra gibi tozlar oluyor.

2 Beğeni

Hocam sagolasın bilgi için🙏

1 Beğeni