Sohbet Muhabbet

Herkese tekrar selamlar.

Forumu açar açmaz yaptığım ilk şey karanlık temaya geçmek oldu. Geç saatte forumu ziyaret edenler için olmazsa olmaz. Bunun için profil fotoğrafınıza tıklayın, sonra açılan pencereden üstteki dört ikonun en sağındaki kişi görseline tıklayın, daha sonra sırasıyla Tercihler/Arayüz/ iki kutucuguda Dark mode. Ta da! Vampir gibi karanlıkta forumda gezmeye devam edebilirsiniz :vampire:

17 Beğeni

Ben de olmadı bir türlü

WCAG Dark bende de çalışmadı, sadece dark yazan var onu seçip sonra aşağıda “değişikleri kaydet” e basınca ulaştım karanlık temaya.

Edit: WCAG darkta çalışıyor şu an, firefox, chrome ve safaride denedim.

1 Beğeni

Iıh, malesef olmuyor :roll_eyes:

1 Beğeni

Bende de oldu :+1:(20k)

2 Beğeni

Tekrar ayarlara girince kaydedilmiş görünüyor mu dark diye yoksa “normal” e mi dönmüş oluyor? Yani sistem mi kaydetmiyor browser mı renk paletini kabul etmiyor?

2 Beğeni

3 Beğeni

Metalcilik gençlikte kaldı abi. Bırakalım siyah sevdasını:)

3 Beğeni

Oldu şimdi, tek kutucuğu değiştirmişim.

3 Beğeni

İki kutucuğu değiştirdiğimde bende de oldu. :+1:

2 Beğeni

Bende tekte oldu aslinda, ilk giriye ekliyorum iki kutucuguda diye.

Birde profilimize fotoğrafımızı nasıl ekleyebilirizi açıklarsınız çok makbule geçerdi.

Sağ üst köşede bir A görüyor olmalısınız.
Ona tıklayınca yine sağ üst köşede bir insan ikonu çıkacak.
Ona tıkladığınızda açılan menüde Tercihler’i tıklayın.
Açılan sayfada aynı A harfini ve yanında da bir kalem göreceksiniz.
O kaleme tıklayınca kendi resminizi yüklemeniz mümkün olacak.

7 Beğeni

Yeni Fiyat Güncellemesi

3 Beğeni

Ben hep 10 liralık içiyorum :wink:

2 Beğeni

12,5 dan almak nasip olmadan 14,5 olmuş :joy: yerişemiyorum “ara” fiyatlara.

2 Beğeni

Aslında birkaç ay sabit 20 olması lazım.

2 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar,

yeni adresiniz hayırlı olsun.

Ben hemen konuya dalıp maya hakkında soru sormak istiyorum. 25-30C aralığında saison, kveik ve ale mayasından hangisi daha iyi performans gösterir? Tat profili olarak nötr tada yakın olmasını tercih ederim. Sıcakta ester oluşumu hangisinde daha az olur?

Daha önce en yüksek mayalama sıcıklığım 22-23C olarak hatırlıyorum. 25C’nin üstüne hiç çıkmadım.

Bulduğum mayalar şunlar:
Belgian Saison Mayası 134 | Kediköy

Fermantasyon Market-Evde Şarap,Evde Peynir ve Evde Bira Yapımı

Ale olarak da US-05 çeşitli mağazalarda mevcut. Hemen ek soru: US-05 25C’nin ne kadar üstüne çıkabilir? Sıcaklığı kontrol edemezsem ve 30C’ye yaklaşırsa sıkıntı olur mu?

Şubat-mart ayından beri bira yapmıyorum, bu aralar zamanım var ama havalar sıcak.

PS: Linklerin sadece metin olarak çıkacağını düşünmüştüm.
PS2: Linkler sadece metne dönüştü sanki.

1 Beğeni

Öncelikle hoşgeldin; Belgian ve özellikle saison mayalarda zaten istediğimiz mayadan gelen esterler, o sıcaklıklarda nötr bir tat isteniyorsa orjinal kveik maya sizin istediğiniz ama ben kveik mayaları kapımdan içeri sokmam o ayrı mesele; ale mayalar içinse optimum sıcaklık 19 derecedir bir derece artı veya eksisiyle

5 Beğeni

Youtube’da videolar var kveik maya kullanarak lager tarzı bira yapıyorlar. Hatta eski forumda yorumları da vardı. Yani hava sıcak iken seçeneklerden biri olur diye düşündüm.

Dezavantajı ne?

1 Beğeni