Sohbet Muhabbet

İsim vermiyeyim… bir ürün sipariş ettim, firma iki defa göndermiş. ikinci gelen ürünü kargocuya geri verdim.

telefonda olayı bildirince telefondaki arkadaş direkt canın sağ olsun filan demeye başladı ama ben ürünü iade etmiş bulundum.

Ürün geri gitti ya, üstüne para iadesi yapmazlar umarım :grinning: Sonra da para vermek için aramak zorunda kalırım.

8 Beğeni

Loopa aldım izliyorum. Benim için “Oddly satisfying videos” kavramının tanımı oldu.

Ürünün kendisi de bu olmalı:

8 Beğeni

Çok saçma bir sorum var ; sanitasyon sıvısı ile klima temizlenir mi :slight_smile:

Epey asidik, paslandırma ihtimali çok yüksek.

Airfryer kullanan var mı? Filipisler 4.5 olmuş ama amazon germany de cosoriler var muadili gibi, 2.5 olunca aldım. Şöyle yapma böyle yap diyeceğiniz birşeyler varsa dinlerim. Az yağlı tavuk alma sebebim, haşlamadan soteden gına geldi :face_with_hand_over_mouth:

6 Beğeni

Ben geçen ay philips 9270 aldım. Ara bir model. 6 lt kapasitesi var. Tavuğu köfteyi fln çok güzel yapıyor yağ koymadan ama patates kızartmasını yağsız yapamadık. Mecbur biraz zeytinyağı gezdirdik üzerinde, o şekil iyi oldu.

4 Beğeni

Bu mesajdan itibaren değerli yorumlar mevcut.

3 Beğeni

Philips’in HD9650 modelini 3.800’e almıştım. Cosoriyi de incelemiştim fiyat olarak daha uygun olmakla birlikte tepsi mekanizması, garanti mevzusu ve bir kaç ürün incelemesi sonrası philips aldım. Tavuk, köfte için hiç yağa gerek olmadan pişirme yapabiliyor. Patates için hafif spreylemek yeterli. Muffin, sebze sote vs bile yaptık baya pratik bir alet. Özellikle birbirine temas etmeyecek şekilde hazırlanan köfte tavuk vs bile donmuş halde bile içine atıp pişirebiliyor olmak baya kullanışlı oluyor.

Yalnız sepet içini daha efektif kullanabilme için amazondan alınabilecek aksesusarlarını öneririm. Sepete kat çıkarak daha fazla ürün pişirme imkanı sunuyor.

Ekmek kızartma olayı vasat bu arada.

2 Beğeni

2 bine mi smart aldım, memnunum.
Fırını tamamen iptal eder her şeyi bunda yaparım dersen hacim küçük gelebilir ama benim gibi hepsini kullanıp hızlı şekilde ufak işler için çok ideal.

2 Beğeni

Al bi de burdan yak…

2 Beğeni

Bu yeni bir bilgi değil aslında, videoda da bahsediyor çok kısaca; mevzu farklı maltlar işin içine girince biraz karışıyor

Her maltın farklı “diastatic power” ı var , bazı maltlarda bu yok, base malt ile birlikte kullanıyorsun v.s. Bu video bunları dışarıda bırakıyor.

Ama genel olarak bende de gereğinden uzun mayşeleme yapıyor olabileceğimiz düşüncesi var.

Benzer bir durum kaynatmada da var. Son 3-4 batchde 60 dk kaynatmadım, bir fark da görmedim açıkçası . Mayşelemede de denemek lazım…

2 Beğeni

Tabi, ilgili okumaları öncesinde yapmıştım, uygulamalı video dikkat çeker diye paylaştım.
Şeytan en kısa zamanda bir 30 dakika mash, 40 dakika boil dene diyor

2 Beğeni

Kaynama zamanını daha çok şerbetçi otu ekleme zamanları belirliyor ama mayşelemede adamların kullandığı Malt ile bizim maltları pek kıyaslayamayız bence.

3 Beğeni

Ayrıca og yi de çok etkiliyor 1050 og yi 60 dk kaynatma ile farazi 5 kg maltla yakalıyorsa 30 dk kaynatmada 1050 og için daha fzla malt kullanmak gerekir, aynı şey ibu için de geçerli tabi 60 dk otu ile 30 dk otu arasında çok olmasa gramaj değişir

Vakumlama cihazı olarak acabe hangi cihazı kullanıyorsunuz ve tavsiye edermisiniz? Bir tane almak istiyorum, çok çeşit var, belki hepsi de aynı işi görüyordur, en ucuza mı yönelsem, en çok satana göre mi alsam diye bakınıyorum.

Enteresanlık orda zaten, hep bu mantıkla gittik ama durum öyle gözükmüyor.
Adamlar testte 5 kg. maris otteri 28 litre suda %70 verimlilikle hesaplayıp 60 dakikada varılacak sonucu 1048 og olarak hesaplıyor.
10. dakikada 1036, 20. dakikada 1045, 30. dakikada 1046, 40. dakika 1049, 50. dakika 1049, mashout sonrası 1049

30 . dakikada 1046 bence gayet yerinde bir değer, Şahsen ben 2 puan için ağlamam açıkçası. 30 dakika hem zaman hem de enerji tasarrufu.
Tabi burada @ZBD 'nin de videodaki parmak bastığı bir nokta olan “diastetic power” göz ardı edilmemeli. Belki maris otter bunu sağlayabilir ama baz maltlarda bu performans sağlanamayabilir ama ilk kaynatmamda ben bu testi kesin deneyeceğim.

2 Beğeni

Hocam bir hafta önce Karaca’nın vakum makinesini aldım %40 indirim vardı indirim devam ediyor. Gayet memnunum şuan için sizde düşünebilirsiniz. YouTube da inceleme videosu vardı ordan bakın bi

1 Beğeni

En ucuz olandan aldım bende ilk olarak. O zamanlar n11 kampanyası filan 150 liraya gelmişti.

İş yapar mı, yapar malt ve şerbetçiotu için kullanacaksanız sadece.

Et dinlendireceğim, peynir saklayacağım derseniz bunlar ıslak olduğu için işe yaramıyor ucuz ürünler. Arada açılan poşetlere de denk gelirsiniz ucuz ürünle sıkıştırdıklarınızda. Çift mühür atıyordum o yüzden. Bir de rulo şeklindeki yerli vakum poşetlerini eritiyor ucuz ürünler mühürlerken. Koca rulo çöp olabilir yani.

Ben paraya kıyıp bunu almıştım sonra, o zamanlar herşey dahil 800 küsüre gelmişti.
Çok memnunum. 1 haftada da gelmişti Almanya’dan

3 Beğeni

60 dakikada 1048 hesaplanan 50 dakikada nasıl 1049 oluyor
PS: ayrıca pilsner maltla da bence düşünülmemeli

1. dakikada 1049 hatta
    Adamlarda onu söylüyor işte, boş yere 60 dakika kaynatıyoruz galiba diyor :slight_smile:

Var mı arttıran…?

1 Beğeni