Sohbet Muhabbet

Böyle bir film varmış… İzlenebilir sanki.

2 Beğeni

Herkes için bir kısmı bilindiktir ama bütünü itibariyle değerli bir bilgi kaynağı gibi duruyor.

3 Beğeni

Merhaba,

Bu yabancı sitelerde satılan us 05 vb fermentis mayalardan satın alan oldu mu acaba?Yabancı amazonda satılıyor, gemi, gümrük vergi fiyatları da mevcut ama aldak geliyor mu acaba:) merak ettim alan oldu mu diye?

Yanılıyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla o yöntem işe yaramamıştı.

Arkadaşlar benim anlamadığım şu: Bir sürü ağzına her gelenin konuşulabildiği onlarca grup varken , bu uygulamada sadece ve sadece doğru olan ve herkesin işine yarayacak bilgilerin kalmasına verilen bir gayret bir çaba var. Bunu anlamak çok mu zor sevgili eleştiren kardeşler… Bence anlıyorsunuz ? O halde mağdem sizin için bir değeri yok , neden saygı duymuyorsunuz bu kadar emeğe zahmete? O kadar zor mu? Daha 3 aydır burdayım ve benim en çok yararlandığım grup burası oldu. Bu açıklamayı emek veren arkadaşların morali bozulmasın diye de yazıyorum biraz. Benim bu keyifli hobi yolculuğumda katkılarınız için size emeklerinizden dolayı bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum.

11 Beğeni

Meyve veren ağaç taşlanır…
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar…
İyilikten maraz doğar…

Atalarımız zamanında davranışlarımızı manüpile ettiği için mi böyle bir toplum olmuşuz yoksa bir durum tespiti mi hala çözebilmiş değilim…

Neyse ki umurumda değil bu tür insanlar (diğer arkadaşlarımın çoğunun da aynı şekilde düşündüğünü biliyorum) ve bilginin paylaşıldıkça değerinin artacağına inanıyorum…

Ben de bu forumu sabırla okuyan, çözemediği veya merak ettiği konuları (bira, sirke, şarap, sos, salça, peynir vs) mesajla, telefonla soran, hepimizin farklı bir uzmanlığı olduğundan, farklı bakış açılarıyla ufkumuzu açan tüm forum dostlarımıza teşekkür ediyorum.

13 Beğeni

Aslında çalışma alanım dört ayaklılar olsa da bugün kurumdaki arkadaşlara mısır tarlası kontrolünde yancı olarak, kırda bayırda biraz hava alalım diye eşlik ettim. Civarda bu Şerbetçiotu çalılıkları ile karşılaştım,

Benim heyecanıma arkadaşlar adam delirdi sarmaşıklarla neden kucaklaşıyor gözüyle bakarken bu kareleri kaydettim: Sanırım hasat edilmesi gereken zamanı geçse de gayet güzel kokuyorlardı.

Eve gelince hemen dayanamadım, birazını benim aslında düşük ibu’lu lager denememin içine elimle kabaca parçalayarak ateşledim. Her ne kadar doğru hasat zamanı olmasa da yine de oldukça kuvvetli bir aroma oluşturdu. :v:

Yarın bölgede biraz daha detaylı çalışma yapacağım. :slight_smile:

18 Beğeni

Abi konum at gidip toplayalım

2 Beğeni

Maksatlı ekilmiş ve faal bir tarım arazisi gibi durmasa da, ziraatçi arkadaşlardan aldığım bilgi özel mülkiyet olduğu, yarın arkadaşlardan arazinin kime ait olduğuna ulaşmaya çalışacağım. Duruma göre küçük bir hasat girişimi olabilir.

4 Beğeni

Ben de fırsat bulut hasat yapamadı henüz ama gördüğüm kadarıyla tam zamanı gibi duruyor.

Balkanlar gezimizde bizi götürdükleri bir kanyonda karşıma çıkınca ben de delirmiş gibi olmuştum. Kimse anlam verememişti. :joy: Ama benim topladıklarımda aroma yok denecek kadar azdı. Hemen kurutma vb işlere de giremeyeceğim için bırakmak zorunda kalmıştım.

3 Beğeni

Şuraya “Bira İçememek” diye bir başlık mı açsak :angry:

Bitirmem gereken bir iş var ve ne zaman biteceği belli değil, patron yarına istiyor ama en az 4 gün sürer :shushing_face:. Zihnim açık olsun diye de içemiyorum… Geçen hafta sadece 4 bira içtim bu hafta da cumartesi günü kendime 2 bira izin vereceğim… Rahatlamak için bir tane iyi gelir esasında :imp:

6 Beğeni

Kendi konumdan devam edeyim :slight_smile:

Hiçbir ortamda alkol iyidir, alkol tüketin diye alkol reklamı yapmam ama 2 haftadır az bira tüketmenin yan etkilerini yaşıyorum.

Geçen hafta karın ağrısı ile acile düştüm. Uzun uğraşılar ve tomografi çekimi sonucunda böbrekte küçük bir taş olduğu ortaya çıktı. Üroloji uzmanı normal su içme ile atabilirsin dedi. Sıvı tüketimi ile normalde aram iyidir ama belki de farkında olmadan azalma var. İlk defa böbrek taşı attığımı fark ettim, demek ki bira olayı çözüyormuş. Biradan öte, ertesi sabah çok su içiyorum.

Dün gece yine böbrekler kendini hissettirdi. İçebildiğim kadar su içtim, sonra ağrı gitti. İşte öyle, boş boş su içiyorum.

8 Beğeni

Konu bira içmemek olunca kimse yazmak istemedi sanırım😁
Geçmiş olsun.

4 Beğeni

Evet aynen, geçmiş olsun.

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun . . . .

1 Beğeni

Kombi yade güneş enerjisinin ısittigi depodan alsak 65-70 derece su olurmu sizce

Güneş enerjisi deposundan ve hattından gelen suyun içilebilir olduğundan eminseniz olabilir.

Elimde 3 sene önce alıl kenarda duran bir tüp vardı.Bugün çıkardım üzerinde gtt tarihi 11/2021 yazıyor .Tahminim geri toplama tarihi.Ama tüp dolu ve kıyamıyorum da😅 Acaba bunu dolum yerine götürsem değiştirlermi yoksa el mi koyarlar? Birde kullanmamda sakınca olurmu acaba ?