The Twin Cats Ryeson

Madem ki balkabağından bahsediliyor bolca ve gönül çekince gelmekte olan felaketten de kaçınmanın imkânı yok, ben de katılayım bu kervana dedim.

Genellikle olduğu üzere rezil bir çorba hazırladım ve her ne kadar her türlü yorum, eleştiri ve görüşe açık olduğumu sık sık ifade eden biri olsam da, dediklerinizi dinleyeceğimi garanti edemem.

Ve fakat şunu da belirtmeliyim ki, aşağıda gördükleriniz bir reçete tavsiyesi değildir.

10 Beğeni

Hitit red rye malt neden iki defa var?

1 Beğeni

O yanlışlık, düzeltiyorum hemen.
Danke.

Done…
Hehe… Ben de neden bu kadar koyu oldu ki bu diye düşünüyordum. :slight_smile:

1 Beğeni

End of boil 27.7lt iken batch size nasıl 28lt oluyor?

1 Beğeni

Pffff…
İşyerinde öğlen teneffüsünde reçete hazırlarsan her şey olur…
Mühendis misiniz siz acaba?
Düzeltelim.
:stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Yine tamamdır…
@menegin’le şimdi konuştum, kabaklar için bir kamyon kireç de yolda.

Şundan da ekleyin bir tatlı kaşığı, efsane bir tadı var

3 Beğeni

Bunun içinde dört çeşit baharat varmış zaten.

Zaten daha önce gönderdiğini görünce ve balkabağı gönderileri artınca bu tarafa kaymıştım ve baktım internetten.,

Bunun içindekilerden yanılmıyorsam sadece muskat yok evde.

Dolayısıyla, büyüklerimizin dediğini yapıp alışveriş yapmadan önce evde ne var diye baktığım için bunu almadım.

(Karanfil de eklemem lazım reçeteye…) (Ekledim.)
(Kişnişi de çıkardım.)

3 Beğeni

Tam tahılcılara kötü örnek :wink:

1 Beğeni

Aslında hem bunu hem kabağı kullanmak lazım ama ben yapsam kabakla uğraşmam :sweat_smile:

2 Beğeni

Bir kilo kabağın rengini önce fırında bir miktar koyulaştıracağız değil mi?

Ben tam bu şekilde yapmayı planlıyorum.

Bu konudaki planım da evde yenecek bir kabak tatlısı yapıp, kurtarabildiğim kadarını kaynamaya eklemek.

Kabak eklenmeyecek yani.

Kabak ekliyor, niye eklemediğini düşündün :slight_smile:

1 Beğeni

Evde yaşayan iki kişiyle tanıştığım için. Yine de biliyorum ki vicdanını rahatlatmak için tatlı bitmeye yaklaşınca yemeyi kesecek “ya bu kalanıyla da bira yapalım” diyecek.

4 Beğeni

Ya kabakları dolaba koydum bile ama ne kadarını ekleyebileceğime emin değilim. 3 kilo aldım, Migrosçunun, “Abi en tatlısı bu!” diye kakaladığından. Söylemesi ayıp kaymakla çok severim…

2 Beğeni

Bu kirecin suyunu aldıktan sonra kalan kireci sonra yine kullanabilir miyim yoksa döküyor muyuz?

Bu arada sakarya kabağı öyle çıtır çıtır olmuyor onun için hatay kabağı lazım. Lezzet olarak sakarya çok önde yalnız.

1 Beğeni

Valla benim aldığım klasik balkabağı… Helvacı dedikleri korkarım.

Şundandı:

image

İki hafta önce çeşit çeşit kabak vardı, bugün maales.